Miskolci Jegesmedvék

„Extraligás” győzelemmel bronzérem

2013-08-25 21:57

Befejeződött a Miskolc Autó Kupa, ahol a Jegesmedvék remek játékkal győzték le a szlovák Extraligás Zilinát, így megszerezték a torna harmadik helyét.

A meccs rosszul kezdődött a hazaiak számára, hiszen a 3. percben – emberhátrányban – Ostrcil lövése utat talált a kapuba (0-1). A 11. percben jött a válasz, Rafaj szerzett korongot a kékvonalnál, a kapu felé indult, majd remek helyzetbe hozta Dubeket, aki közelről nem hibázott (1-1). Fél perccel a harmad vége előtt egy eladott korongot váltott gólra a Zilina: Novak volt eredményes (1-2). A játékrészben végig kiegyenlített játék folyt, de a helyzetkihasználással mindkét oldalon akadtak gondok.

Tripláztak a Macik

A második harmad 5. percében emberhátrányban Knox szerzett korongot a saját harmadában, ám a vendégkapu elé érve egy védő szorításában nem tudott gólt lőni. A 7. percben előnyben játszottak a Macik, amikor Metcalfe a kapu mögül indulva remekül húzta be a korongot a meglepett kapus mellett (2-2). A 12. percben megfordította az állást a Miskolc: Knox és Metcalfe passzolgatott a vendégkapu előtt, majd Ritóhoz került a korong, aki közel lőtt a hálóba (3-2). A 17. percben Boyle kék vonalas bombája púpozta ki a vendéghálót (4-2).

Már csak egy gól

A harmadik harmad első fele nem hozott látványos játékot, inkább küzdöttek a felek. A játékrész közepén négy percig játszhatott előnyben a Zilina folyamatosan, de még helyzetet sem tudtak igazán kialakítani. A 12. percben egy ellopott korongot Tóth vágott a vendégkapuba (5-2). A vége előtt nem sokkal még Metcalfe lövése csattant a kapuvason.

A Miskolci Jegesmedvék történetük során először győztek le szlovák Extraligás csapatot, és így megszerezték a Miskolc Autó Kupa bronzérmét.

Gól: Dubek, Metcalfe, Ritó, Boyle, Tóth ill., Ostrcil, Novak
Miskolci Jegesmedvék: Gyenes – Boyle, Metcalfe, Hegyi, Rafaj, Knox, Popovics, Miskolczi, Budai, Dubek, Szilágyi, Faith, Láda, Orosz, Ritó, Godó, Vojtkó, Tóth, deBruyn, Szeszák, Duschek(k). Edző: Travis Young.
Travis Young: - Elégedett vagyok a mai játékunkkal, hiszen egy erős ellenfelet sikerült legyőznünk. Annak még jobban örülök, hogy amit szerettünk volna – miszerint estéről estére jobb teljesítményt nyújtsunk –, azt sikerült megvalósítani. Ma az egész csapat odatette magát, és ez az erőfeszítés hozta meg a gyümölcsét. Úgy gondolom, hogy ez torna sokat segített a felkészülésben, több téren is sikerült előrelépnünk, és persze kijöttek a hibák is, amelyek még ki kell javítanunk. Nagyon hasznos három napon vagyunk túl.

A Miskolc Autó Kupa vasárnap délutáni döntőjében a KH Sanok csapata 2-1-re megverte a SAPA Fehérvárt, így elhódították a kupát.

Fotó: Mocsári László