Miskolci Jegesmedvék

Papírforma vereség a Fehérvártól

2013-08-23 22:55

A Miskolc Autó Kupa első napján a Miskolci Jegesmedvék a Fehérvárral találkoztak, és papírforma vereséget szenvedtek.

A mérkőzés első perceiben főként mezőnyjáték volt a jégen, nagyobb helyzet nélkül. Ezt követően egy rövidzárlat során kilenc másodperc alatt lőtt két gólt a Fehérvár, előbb Banham, majd Németh volt eredményes (0-2). A 9. percben egy szépen kijátszott helyzet végén Miskolczi lőtt köténygólt Rajnának (1-2). A 14. percben növelte előnyét a vendégcsapat: Sarauer egy megszerzett korongot egyedül vihetett Gyenesre, kicselezte a kapust és a hálóba lőtt (1-3). A harmad hátralévő részében a Fehérvár játszott enyhe fölényben, Gyenesnek többször is védenie kellett.

A második harmad első öt percében a Miskolc nagyobb fokozatra kapcsolt, akadtak is helyzeteik, ám ezeket kihagyták. A 6. percben egy kapu előtti kavarodás végén a lecsorgó korongot Pozsgai lőtte közelről a hálóba (1-4). A 9. percben újabb SAPA gól, ezúttal Tóth Gergő volt eredményes (1-5).

A harmadik harmad emberhátrányban lőtt a Fehérvár: a 4. percben egy eladott korong Némethez került, aki az üres kapuba lőtt (1-6). A 9. percben ismét hátrányban volt eredményes a vendégcsapat, Hetényi a kék vonal közeléből talált be Gyenes kapujába (1-7). A 10. percben szépített a Miskolc, egy lecsorgó korongot Dubek vágott a kapuba közelről (2-7). A 16. percben Tokaji kékvonalas lövése akadt meg a hálóban (2-8). Fél perccel a vége előtt Hegyi Ádám gólja állította be a végeredményt (3-8).

Miskolci Jegesmedvék – SAPA Fehérvár AV19
3-8 (1-3, 0-2, 2-3)
Miskolci Jégcsarnok  700 néző. Vezette: Lauff, Jobbagy, Bogdan.
Miskolci Jegesmedvék: Gyenes – Boyle, Metcalfe, Hegyi, Hajós, Rafaj, Knox, Popovics, Miskolczi, Budai, Dubek, Szilágyi, Faith, Láda, Orosz, Ritó, Godó, Vojtkó, Tóth, deBruyn, Szeszák, Duschek(k). Edző: Travis Young.
SAPA Fehérvár AV19: Rajna - Gawryletz, Nemes, Szirányi, Naglich, Benk, Colton, Pozsgai, Varga, Kovács, Tóth G., Mihály, Németh A.,Tokaji, Banham, Jackman, Sarauer, Kiss D., Sikorcin, Magosi, Bálizs (k) Vezetőedző: Marty Raymond.
Gól: Miskolczi, Dubek, Hegyi, ill., Banham, Németh(2), Sarauer, Pozsgai, Tóth G., Hetényi, Tokaji.
Kiállítás: 8 perc, ill. 10 perc.

Travis Young: Nem ilyen eredménnyel számoltam. A Fehérvár sokkal jobb csapat, ezt bizonyította is, de mi ráadásul sok hibával játszottunk, és gólokat ajándékoztunk ellenfelünknek. Az akarattal, a hajtással elégedett voltam, de játékban többet kellett volna nyújtanunk.

Marty Raymond:
Jó felkészülési mérkőzés volt. A Miskolc egy fiatal csapat, így nem lehet összemérni a miénkkel, jól használtuk ki a helyzeteinket. A kapott gólok ellenére meg kell dícsérni a miskolciak kapusát, szép védéseket mutatott be.

A torna péntek délutáni mérkőzésén a lengyel Sanok 4-1-re verte a szlovák Zilina csapatát.

Fotó: F. Kaderják Csilla