Miskolci Jegesmedvék

Döntőben a Macik!

2013-03-27 18:00

A Miskolci Jegesmedvék Ferencváros elleni mérkőzésével megkezdődött a Miskolc Holding Jégkorong Magyar Kupa a jégcsarnokban. A Macik könnyedén nyertek 3–0-ra, így készülhetnek a csütörtöki döntőre, ahol a Sapa Fehérvár lesz az ellenfél.

A Miskolc Holding Jégkorong Magyar Kupa elődöntőjét rendezték meg szerdán este a Jégcsarnokban, ahol a Jegesmedvék egy tulajdonképpen izgalommentes mérkőzésen győzték le a Fradit. Csütörtökön este a döntőben a Dab-ot 7–2-re legyőző Sapa Fehérvár lesz a Macik ellenfele.

A Jegesmedvék igazi villámrajtot vettek, hiszen mindössze 35 másodperc kellett az első hazai gólhoz: Nagy Gergő centerezését Fodor vágta a hálóba (1-0). A Jegesmedvék nagy fordulatszámon játszottak, szép helyzeteket dolgoztak ki, és a 14. percben növelték is az előnyüket. Szirányi indult meg a saját harmadából, összejátszott Dubekkel, és a Fradi kapuja előtt visszakapott korongot kapásból továbbította Meravy mammutjai között a hálóba (2-0).

A második harmadban folytatódott a miskolci fölény. Döntő részben a vendégek harmadában folyt a játék, Meravynak időnként igencsak kapaszkodnia kellett, de ezt sikerrel tette, hiszen ebben a játékrészben nem kapott gólt. A Fradi kontrákkal próbált veszélyeztetni, de Budai a kapujára menő kevés lövést magabiztosan hárította. A harmadban kevés játék megszakítás volt, így nagyon hamar eltelt ez a 20 perc.

A harmadik harmadban igazán sok eseményt nem lehetett feljegyezni. A 16. percben Rafaj villant egyet: az oldalsó palánk mellől kicsit befelé húzott, majd eleresztett egy nagy bombát, ami a hosszú sarokban kötött ki (3-0).

A Jegesmedvék végig irányítva a mérkőzést, magabiztos győzelmet arattak. Szerdán este fél 8-tól pedig jöhet a kupadöntő a Sapa Fehérvár – azaz a szűk magyar válogatott – ellen.

Miskolci Jegesmedvék – FTC-ESMTK 3–0 (2–0, 0–0, 1–0)
Miskolci Jégcsarnok 1000 néző. V: Halassy, Sós, Pálkövi, Gangel.
Miskolci Jegesmedvék: Budai – Gőz, Szirányi, Popovics, Nagy K., Szilágyi, Láda, Saluga, Ritó, Tóth, Smith, Dubek, Hegyi, Cowan, Fodor, Atkinson, Miskolczi, Rafaj, Nagy G., Gyenes(k). Edző: Tim Kehler.
FTC-ESMTK: Meravy – Lencsés, Horváth, Hoffmann, Nagy, Géczi, Sijka, Dancsfalvi, Roczanov, Mestyán, Borbás, Győri, Revák, Kiss, Berta, Léránt, Erdélyi, Szőke(k). Edző: Dobos Tamás.
Gól: Fodor, Szirányi, Rafaj.
Kiállítás: 6 perc, illetve 6 perc.

Tim Kehler: Elégedett kell, hogy legyek, hiszen a célunkat elértük, döntőt játszunk holnap. Jól kezdtünk, gólokat lőttünk, ehhez egy jó kapusteljesítmény társult, végig irányítottuk a mérkőzést. Most már a döntőre készülünk.
Dobos Tamás: Kicsit bent maradtunk az öltözőben a meccs elején, ezért gyorsan hátrányba kerültünk. Sajnos látszott, hogy régen játszottunk tétmérkőzést, ennek ellenére voltak helyzeteink, ám azokat kihagytuk.

***

Vége a mérkőzésnek! A Miskolci Jegesmedvék 3–0-re legyőzték a Ferencváros-ESMTK-t a Miskolc Holding Jégkorong Magyar Kupa elődöntőjében, így elsőként ők jutottak a fináléba. Tim Kehlerék tehát hozták a „kötelezőt”, csütörtöki, döntőbeli ellenfelük a Dab. Docler Sapa Fehérvár AV19 dunaújvárosi mérkőzésének győztese közül kerül ki.

III. harmad:
Miskolci Jegesmedvék – Ferencváros-ESMTK 3–0

Nagy Gergő majd Fodor Szabolcs is mehetett a büntetőpadra, de mindkét hátrányt átvészelte Tim Kehler csapata, mely támadgat, de beosztja erejét, már a holnap döntőre tartalékolva. Rafaj Attila viszont nem fogta vissza magát, adogattak a Macik, járt a korong, ahogy eddig, majd egyszer a hálóba lőtt a csatár az 56. percben: 3–0

Megtudtuk, a holnapi döntő előtt a Perecesi Bányász Fúvószenekar eljátssza a Jegesmedve-indulót a jégen.

II. harmad: Miskolci Jegesmedvék – Ferencváros-ESMTK 2–0

A játékrész nagy részében egykapuztak a Macik, a Fradi nem nagyon jutott lövéshez, de gól nem született. Sokat vannak jégen az MJJSE saját nevelésű fiataljai. Revák Zoltánt két percre kiküldték a 26. percben testreütésért, de újabb találat ekkor sem esett. A harmad gólhiánya ellenére nagy a különbség a csapatok között.

I. harmad: Miskolci Jegesmedvék
– Ferencváros-ESMTK 2–0

Erős félház láthatta, hogy a csapatkapitány, Fodor Szabolcs már a 35. másodpercben megszerezte a vezetést a Maciknak. 1–0!

Győri Tamás gáncsolás miatti kétperces kiállítását átvészelték a vendégek, de a 14. percben kettőre növelték előnyüket a miskolciak Szirányi Bence révén: 2–0. A harmad végén Popovics Patrik büntetése alatt nyomott a Fradi, de gólt nem sikerült szerezniük.

A szurkolók „hó-jegesmedve”-építéssel, Tim Kehlerék pedig a MOL Liga elődöntőt követő pihenéssel, majd intenzív edzéssel készültek a final fourra. Természetesen a közös hangolás, a közönségtalálkozó sem maradhatott el.