Miskolci Jegesmedvék

Súlyos vereség a Brassótól

2013-02-16 00:14

A Jegesmedvék egy rendkívül felfokozott hangulatú mérkőzésen szenvedtek vereséget a Brassótól.

A mérkőzés a kezdeti tapogatózás után egy brassói góllal kezdődött. A 3. percben a vendégek kipasszolták a Macik védelmét, és végül Zsók lőtt a kapuba (0-1). Ezt követően a Miskolc teljesen beszorította a Brassót, sorra mentek a lövések Polc kapujára, de valamennyit védte a szlovák portás. Nagyobbnál nagyobb helyzeteket hagytak ki a miskolciak, aztán a semmiből ismét gólt lőtt a Brassó: a 15. percben Virág közelről volt eredményes (0-2). A 18. percben, emberelőnyben növelte előnyét a vendégcsapat, Péter mattolta Gyenest (0-3).

A második harmad első 7 percéből négy és felet emberhátrányban töltöttek a Jegesmedvék. Miután ezt kivédekezték, az első támadásukból gólt lőttek: egy kipattanót Fodor lőtt a kapuba (1-3). A 10. percben Imecs távoli lövése akadt meg a hosszú sarokban (1-4). Bő egy perccel a harmad vége előtt felzárkózott a Miskolc: Saluga a kapus előtt rendkívül higgadtan elhúzta a korongot és a hálóba emelt (2-4).

A harmadik harmadból fél perc telt el, amikor Popovics és Imecs akaszkodott össze, és a bunyót kiütéssel a miskolci játékos nyerte. A kettős emberelőnyből Rawlik lőtt gólt, majd szimpla fórban Pysarenko talált be a kék vonalról (2-6). A 4. percben Petres gólja után Bonar rendkívül „nem inteligens” módon elkezdett kimutogatni a közönségnek, folyamatosan hergelte a szurkolókat – a bírók nem tettek semmit –, majd újabb bunyók alakult ki, és a bírók kezéből teljesen kicsúszott a mérkőzés.

A 8. percben Pysarenko hátulról rálökte Szirányit Polcra, ezután elkezdte ütni, és a játékvezetők a miskolci játékost állították ki! Finoman szólva érdekes ítélet volt. A harmad hátralévő részében még egy-egy gól esett mindkét oldalon Tóth és Borsos révén.

A miskolci csapat sok hibával játszott, nem jól reagáltak a Brassó provokáló játékstílusára, ráadásul a feszültség növekedéséhez hozzájárult a rangadóhoz méltatlan színvonalú bíráskodás is. Azt már előre lehetett tudni, hogy egy rendkívül feszült hangulatú mérkőzés várható, ezért a bíróküldésnél figyelni kellett volna arra, hogy inkább tapasztalt játékvezetőket jelöljenek ki.

Kiállítás: 116 perc  illetve 74 perc
Miskolci Jegesmedvék: Gyenes – Szirányi, Popovics, Nagy K., Szilágyi, Láda, Saluga, Ritó, Tóth, Smith, Dubek, Hegyi, Cowan, Fodor, Atkinson, Czuba, Miskolczi, Orosz, Rafaj, Budai K.(k). Edző: Tim Kehler.
ASC Corona Brasov: Polc – Wehrs, Fodor, Rawlik, Borsos, Péter, Antal, Lőrincz, Pysarenko, Imecs, Bisilidesz, János, Bonar, Zsók, Bálint, Virág, Nagy, Petres, Hietamaki, Fülöp(k). Edző: Greg Lindqvist.
Tim Kehler: - A szezon leggyengébb mérkőzésén sok hibával játszottunk, és ez vezetett a vereséghez.
Greg Lindqvist: A MOL Liga előírásai ellenére nem volt hajlandó nyilatkozni.