Miskolci Jegesmedvék

Győztes büntetőpárbaj Csíkszeredán

2013-02-03 21:03

A Jegesmedvék Csíkszeredán fejezték be utolsó alapszakaszbeli romániai túrájukat vasárnap este, és egy izgalmas csata végén büntetőkkel győztek.

A mérkőzés első harmadában a két csapat csak helyzetekig jutott. Pedig a Csíkszereda – túl a játékrész felén – több, mint egy percig kettős emberelőnyben is játszhatott, ám a Jegesmedvék hősies védekezéssel kihúzták azt. A második harmadot egy áthúzódó hazai emberelőnnyel kezdtek a csapatok. Ezt kivédekezték a Macik, kiegészültek, ám két másodperc múlva Adorján megszerezte a vezetést a hazaiaknak (1-0). Alig telt el négy perc, amikor Saluga váltotta gólra Szirányi passzát (1-1). A 9. percben a csíkiek első sora hozta össze az újabb gólt, Novak átadásából Hurtaj volt eredményes (2-1). A 17. percben – emberelőnyben – ismét egyenlítettek a Jegesmedvék, ezúttal Tóth révén (2-2). A harmadik harmadban újabb gól már nem esett, következett a hosszabbítás, ám ekkor sem bírtak egymással a felek. A döntés így a büntetőkre maradt. Ebben a Jegesmedvék bizonyultak jobbnak, Saluga, Czuba és Tóth is belőtte, a hazaiak csak egyet, így a győztes találatot Czuba kapta meg a jegyzőkönyben.

Jegyzőkönyv
HSC Csíkszereda  - Miskolci Jegesmedvék

2-3 bü.  (0-0, 2-2, 0-0, 0-0, 0-1)
Csíkszeredai Jégcsarnok 600 néző
V: Gergely, Lascar, Mathe, Trandafir
Gól: Adorján, Hurtaj ill. Saluga, Tóth, Czuba
Kiállítás: 8 perc illetve 22 perc (+10 perc fegyelmi Hegyi)
Miskolci Jegesmedvék: Budai – Gőz, Szirányi, Popovics, Nagy K., Szilágyi, Láda, Saluga, Ritó, Tóth, Smith, Dubek, Hegyi, Cowan, Fodor, Atkinson, Czuba, Miskolczi, Orosz, Rafaj, Gyenes(k). Edző: Tim Kehler.

HSC Csíkszereda: Kozuch –Adorján, Molnár, Kmit, Bors, Góga, Flinta, Kósa, Becze, Mihály, Péter, Moldován, Molnár, Szőcs, Tranca, Novak, Papp, Hurtaj, Fadrny, Ruczuj(k). Edző: Timo Lahtinen.

Tim Kehler: - Nagyszerű mérkőzést játszottunk a Csíkszeredával, mindkét csapat keményen küzdött. Péntek nagyon rossz volt az emberhátrányos védekezésünk, most viszont ez kiemelkedően jól sikerült, pedig nagyon sok büntetést kaptunk. Budai fantasztikusan védett, nagy szerepe volt a győzelmünkben, de ez igazi csapatmunka volt.