Miskolci Jegesmedvék

„Bolond” meccsen vereség Brassóban

2013-02-01 21:27

A Jegesmedvék egy „flúgos” mérkőzésen maradtak alul Brassóban. A hazaiak már 3-0-ra is vezettek, és előnyüket szintve végig megtartva végül 7-4-re diadalmaskodtak - pedig a harmadik harmadban két gyors góllal felzárkózott a miskolci csapat. Tim Kehler szerint az elmúlt két hónap legrosszabb mérkőzésén vannak túl a Macik.

A mérkőzés elején egyértelműen a miskolciak akarata érvényesült a jégen. Az első veszélyes brassói lövést a 7. percben kellett védenie Gyenesnek, addig a Jegesmedvék már háromszor is megdolgoztatták Polcot. A 13. percben a kapuvas mentette meg a Brassót az első vendéggóltól. A 14. percben szinte a semmiből szerzett vezetést a Brassó. Emberelőnyben Hietamaki maradt egyedül a jobb oldalon, és a neki passzolt korongot kapásból lőtte a hálóba (1-0). Két perccel később ismét előnyben játszhatott a hazai csapat, amikor kavarodás alakult ki a miskolci kapu előtt, amelynek végén Zsók pár centiről lökte a korongot a gólvonal mögé (2-0). A légkör egyre feszültebb lett, a bírók kezéből egyre inkább kezdett kicsúszni a mérkőzés. A Brassó hozta a szokásos – fogalmazzunk nagyon finoman – nem túl szimpatikus stílusát, ebben Pysarenko volt az egyik vezéregyéniség, aki például az egyik esetnél volt olyan egyenes és bátor, hogy a már jégen fekvő Nagy Krisztiánt kezdte hátulról ütni. Rengeteg kakaskodás alakult ki, és csak úgy repkedtek a páros kiállítások.

A második harmadban is többet támadtak a Macik, ám a 6. percben mégis újabb gólt lőtt a Brassó. Pysarenko éppen jégre lépett a büntetőpadról, amikor hozzákerült a korong, így egyedül vezethette rá Gyenesre a korongot és a felső sarokba lőtt (3-0). A Jegesmedvék hatalmas offenzívába kezdtek, nagy fölénybe játszottak, ám hiába voltak helyzeteik, valami mindig hiányzott a gólhoz. A 12. percben pár másodperc leforgása alatt ötször lőttek kapura a vendégek, de valakiben mindig elakadt a korong, egyszer például a gólvonalon térdelő védőben. A nagy nyomás a 15 percben érett góllá. Emberelőnyben egy lövés a hátsó palánkról vágódott Dubek elé, aki pár lépésről a kapuba emelt (3-1).

A harmadik harmad igazi flúgos futamot hozott. A 2. percben Antalra nem figyeltek a védők, bekorcsolyázott Gyenes elé, majd a felső sarokba emelt (4-1). Két perc elteltével a brassói harmad közepéről Czuba lőtt a felső vas alá (4-2). Az 5. percben ismét előnyben voltak a hazaiak, amikor Antal estében belecsapott a korongba, amely a kapuvasról vágódott a hálóba, ritka szerencsés gól volt (5-2). A 9. percben hét másodperc alatt lőttek két gólt a Jegesmedvék, először Dubek, majd Rafaj volt eredményes (5-4). A 11. percben Wehrs talált a miskolci kapuba, majd a meccs vége előtt 44 másodperccel Bonar lőtt üreskapus gólt (7-4).

Jegyzőkönyv
ASC Corona Brasov - Miskolci Jegesmedvék 7-4 (2-0, 1-1, 4-3)
Brassói Jégcsarnok
V: Csomortani, Lascar, Redai, Butucel
Gól: Hietamaki, Bonar(2), Pysarenko, Antal(2), Wehrs ill. Dubek(2), Czuba, Rafaj
Kiállítás: 18 perc illetve 22 perc
Miskolci Jegesmedvék: Gyenes – Gőz, Szirányi, Popovics, Nagy K., Szilágyi, Láda, Saluga, Ritó, Tóth, Smith, Dubek, Hegyi, Cowan, Fodor, Atkinson, Czuba, Miskolczi, Orosz, Rafaj, Budai(k). Edző: Tim Kehler.

ASC Corona Brasov: Polc – Wehrs, Fodor, Rawlik, Mastaleriu, Antal, Lőrincz, Pysarenko, Imecs, Basilidesz, János, Bonar, Mihailescu, Zsók, Bálint, Virág, Nagy, Petres, Péter, Hietamaki, Fülöp(k). Edző: Greg Lindqvist.
Tim Kehler: - Nagyon csalódott vagyok, ez volt a legrosszabb mérkőzésünk az elmúlt két hónapban. Minden csapatrészünk rossz teljesítményt nyújtott, gyengék voltunk emberhátrányban és előnyben egyaránt. Ezt a mérkőzést gyorsan el kell felejtenünk.