Miskolci Jegesmedvék

Hátrányból győztek a Jegesmedvék

2013-01-25 21:36

A Miskolci Jegesmedvék óriási csatában győzték le a Csíkszereda csapatát a péntek esti rangadón, és nagy lépést tettek a rájátszás felé.

A mérkőzés kezdete előtt került sor Jaromir Jagr mezének átadására, amelyet a Jegesmedvék bocsátottak árverésre decemberben. A mezt a Csíkszereda egyik főtámogatója, Csató Imre vette meg 250 ezer forint, és adományát személyesen adta egy Rakaczki Jánosnak, a DVTK fiatal kapusának édesapjának. A harmad első fele miskolci fölényt hozott, Kozuchnak többször is nagyot kellett védenie. A 9. percben Becze lépett el a védője mellett, és nagy gólt lőtt (0-1). A 14. percben a Jegesmedvék 13 másodperc alatt használtak ki egy emberelőnyt: egy kékvonalas lövésbe Saluga próbált beleszúrni, a korong pont elé pattant le, amelyet villámgyors mozdulattal pöckölt a kapuba (1-1). Másfél perccel a vége előtt hatalmas tömegjelenet alakult ki a csíki kapu előtt, a hazaiak legalább 6-8 alkalommal próbálták kapura tenni a pakkot a tumultusban, de az mindig elakadt valakiben, így nem lett belőle gól. Huszonegy másodperccel a harmad vége előtt egy kontrából ismét gólt lőtt a szinte végig csak védekező Csíkszereda: Szőcs talált be közelről (1-2).

Egyenlítés emberhátrányban
A második harmadban továbbra is nagy fölényben játszottak a hazaiak. Hiába voltak azonban helyzeteik, nem sikerült egalizálni az állást. A Csíkszereda abszolút defenzíven játszott, jóformán csak a védekezéssel törődtek, és csak a kontrákra bízták magukat, igaz, azok veszélyesek voltak. A 13. percben, emberhátrányban egyenlítettek a Macik! Szilágyi a csíki harmadban vártalanul lövésre szánta el magát, és pakk a teljesen meglepett Kozuch fölött védhetetlenül vágódott a felső sarokba (2-2).

Fodor győztes fonák emelése

A harmadik harmadban a vendégek egy kicsi nyíltabb sisakkal kezdtek támadni, Gyenesnek igencsak kellett figyelnie és védenie alkalmanként. A 9. percben már a Miskolc vezetett. Szép kombináció végén Fodorhoz került a korong, aki fonákkal emelt a kapuba (3-2).

A két csapat egészen kitűnő mérkőzést játszott, ahol a Jegesmedvék domináltak, és végül sikerült „bedarálniuk” az igencsak védekező felfogásban jégre lépő Csíkszeredát. A Macik ezzel megerősítették második helyüket a tabellán, és nagy lépést tettek a rájátszás felé.

A vasárnapi újpesti meccs után pedig jön egy újabb rangadó: kedden hazai pályán az Érsekújvár ellen!

Jegyzőkönyv
Miskolci Jegesmedvék – HSC Csíkszereda
3-2 (1-2, 1-0, 1-0)
Miskolci Jégcsarnok 1300 néző
V: Babic, Wolf, Abonyi, Székely
Gól: Saluga, Szilágyi, Fodor  ill. Becze, Szőcs
Kiállítás: 4 perc  illetve 6 perc (+10 perc fegyelmi Péter)
Miskolci Jegesmedvék: Gyenes – Gőz, Szirányi, Popovics, Nagy K., Szilágyi, Láda, Saluga, Ritó, Tóth, Smith, Dubek, Hegyi, Cowan, Fodor, Atkinson, Czuba, Miskolczi, Orosz, Rafaj, Nagy G., Budai K.(k). Edző: Egri Gergely.
HSC Csíkszereda: Kozuch – Adorján, Molnár, Bors, Góga, Flinta, Kósa, Mihály, Péter, Molnár, Szőcs, Tranca, Novak, Papp, Hurtaj, Kmit, Becze, Nagy, Ruczuj(k). Edző: Timo Lahtinen.
Tim Kehler: - Ez a találkozó iramában, hangulatában nem alapszakasz, hanem szinte igazi playoff-mérkőzés volt. Nagyon örülök annak, hogy hátrányból is sikerült felállnunk, és legyőzni a Csíkszeredát. Rendkívül fontos három pontot szereztünk.
Timo Lahtinen: - Nem vagyok elégedett a védekezésünkkel, hiszen mindenféle helyzetben, emberelőnyben és hátrányban, egálban is kaptunk gól. Egy ilyen szoros mérkőzésen ezt nem engedhetjük meg magunkat, hiszen így vereség lett a vége.