Miskolci Jegesmedvék

Ismét kilenc gól az újpesti kapuban

2013-01-18 21:28

A Jegesmedvék egy héten belül másodszor találkoztak az Újpesttel, ezúttal hazai jégen. A játék eleinte nem volt tökéletes, ám a Macik végül gólzáporos győzelemmel gyűjtötték be a három pontot.

A kezdő harmad első felében masszív fölényben játszottak a Jegesmedvék, ki is alakították a helyzeteket, de vagy valami kicsi hiányzott a gólhoz, vagy Hajek védett. A későbbiekben is szinte teljesen felborult a pálya, az újpestiek nagyon ritkán jutottak el a miskolci térfélre – az első igazán veszélyes támadásukat a 18. percben jegyezhettük fel –, a másik oldalon viszont záporoztak a lövések Hajek kapujára, eredmény nélkül. Az óriási nyomás 41 másodperccel a játékrész vége előtt érett góllá: Rafaj első próbálkozása kijött Hajekről, de másodszorra már nem hibázott a csatár (1-0).

Bunyó után két villámgól

A második harmad első felében az Újpest mintegy hat percig játszhatott emberelőnyben, és ebben volt egy 20 és egy 45 másodperces kettős fór is, ám ezt sem tudták kihasználni, pedig volt üres kapus helyzetük is. A 9. percben Németh elé pattant a korong, és közelről a hosszú sarokba lőtt (1-1). A 14. percben visszavette a vezetést a hazai csapat: egy szépen kipasszolt támadás végén Láda Balázs mattolta közelről Hajeket (2-1). Alig egy perccel később egy védelmi hiba után az egyedül álló Farkashoz került a korong, akinek már csak az üres kapuba kellett lőnie (2-2).

Jött a villámválasz: 36 másodperc elteltével Tóth talált be az újpesti kapuba (3-2). A 17. percben az újpestiek megtámadták a már földön fekvő Budait, a miskolci játékosok azonnal a védelmére keltek, amiből egy jókora bunyó alakult ki, és ennek végén Popovics Némethtel együtt mehetett is zuhanyozni. A közjáték az Újpestet zavarta meg jobban, mivel szinte azonnal gólt kaptak: Ritó remek passzát Miskolczi nagyon szép mozdulattal, fonákkal emelte Hajek kapujába (4-2). És itt már megroppant az Újpest: nem telt el másfél perc és Tóth ismét betalált a vendégkapuba (5-2).

Négy találat a végén

A harmadik harmadban góllal nyitottak a Jegesmedvék: bő egy perc elteltével Smith lőtte ki a sarkot (6-2). A 9. percben Rafaj egy elképesztően gyönyörű csel után kilőtte a felső sarkot (7-2). A végére még két gól maradt: a 15. percben a Macik valósággal szétpasszolták a lilák védelmét, és az akciót Tóth fejezte be (8-2), majd másfél perc múlva Szilágyi lőtt fordulásból a nem sokkal korábban beállt Székely kapujába (9-2).
A Macik nehezen lendültek játékba, ám végül fölényes győzelmet arattak.

Eredmény
Miskolci Jegesmedvék - Újpesti TE
9-2 (1-0, 4-2, 4-0)
Miskolci Jégcsarnok 1000 néző
V: Wolf, Halassy, Kormos, Gangel
Gól: Rafaj(2), Láda, Tóth(3), Miskolczi, Smith, Szilágyi ill., Németh, Farkas
Kiállítás: 11 perc (+10 perc fegyelmi Nagy G., +20 perc Popovics) illetve 15 perc (+20 perc Németh)
Miskolci Jegesmedvék: Budai K. – Gőz, Szirányi, Popovics, Nagy K., Szilágyi, Láda, Saluga, Ritó, Tóth, Smith, Dubek, Hegyi, Cowan, Fodor, Atkinson, Czuba, Miskolczi, Orosz, Rafaj, Nagy G., Gyenes(k). Edző: Tim Kehler.

Újpesti TE: Hajek – Bereczki, Kovács, Reiter, Ódry, Dorner, Zalavári, Gágyor, Németh, Fliszár, Virág, Bata, Maklári, Pichler, Hodos, Pál, Szajbert, Farkas, Sommer, Székely(k). Edző: Ancsin János.

Tim Kehler: - Tudtuk, hogy a kötelező győzelmek a legnehezebbek, és ez ma is bebizonyosodott. Csak lassan sikerült feltörni az Újpest védelmét, de néhány remek egyéni teljesítménynek köszönhetően végül begyűjtöttük a fontos 3 pontot.

Ancsin János: - Ma 35 percig bemutattuk, mire is vagyunk képesek. A páros kiállítás után valami elszakadt, és hiába kúsztunk-másztunk, a Miskolc sorra lőtte a gólokat, amelyek között volt pár nagyon szerencsés is.