Miskolci Jegesmedvék

Magabiztos győzelem a Csíkszereda ellen

2012-12-09 20:36

ADD TO IWIW FACEBOOK TWITTER LIVE GOOGLE

A Miskolci Jegesmedvék végig irányítva a mérkőzést, magabiztosan győzték le hazai pályán a Csíkszeredát, így ismét a második helyen állnak a bajnoki tabellán.

A mérkőzés rosszul kezdődött a miskolciak számára, hiszen emberelőnyből már a 2. percben megszerezte a vezetést a vendégcsapat. Molnár közelről egy kipattanót emelt a kapuba (0-1). Ezt követően a Jegesmedvék beszorították ellenfelüket, sorra alakították ki a helyzeteiket. A 7. percben Láda Balázs bődületes kapuvasat lőtt, utána kétszer is az oldalhálóba lőttek a hazai csatárok. A 12. percben Saluga kiegyenlített, de a bírók magas bot miatt nem adták meg a találatot. Ami késett, az azonban nem múlt, egy perccel később talpra ugrott a Jégcsarnok közönsége. Orosz szánta el magát lövésre a kék vonal közeléből, Wéber a korongba még beleszúrt, így az a hálóba vágódott (1-1).

Maci fölény gólokkal

A második harmadban továbbra is a Jegesmedvék akarata érvényesült a jégen, fölényben játszottak és gyorsan át is vették a vezetést. A 4. percben, emberelőnyben Tóth kapott remek passzt a kapu előtt, és a jobb felső sarokba lőtt (2-1). A 8. percben egy gyönyörű támadás végén növelte előnyét a hazai csapat. Szirányi-Saluga-Szirányi volt a korong útja, és a védőnek végül a sakk-mattra játszott helyzet végén csak az üres kapuba kellett emelnie (3-1). A gól után a csíkiek finn edzője időt kért, érezte, hogy csapatát rendbe kell szednie. A semmiből szépített a Csíkszereda a 14. percben, egy lecsorgó korongot Mihály emelt a hálóba (3-2).

Csak egy Fodor gól

A harmadik harmadot ismét egy gyors Jegesmedve gól vezette be. A kapu előtt álló Fodor lőtt közelről a hálóba (4-2). A 9. percben Budai fogott ki egy csíki szólót. Az utolsó két percre emberhátrányba kerültek a Macik, a csíkiek a kapust is lehozták, így 6 a 4 ellen játszhattak, ám nem sikerült így sem gólt lőniük.
A Miskolc végig nagy fölényben játszott, sorra alakította ki helyzeteit és végül magabiztosan győzött a Csíkszereda ellen. Ezzel a győzelemmel a Jegesmedvék visszavették a második helyet a bajnoki táblázaton a csíkiektől.

Miskolci Jegesmedvék – HSC Csíkszereda: 4-2 (1-1, 2-1, 1-0)

Egri Gergely: Nagyon jól játszottunk ma, megérdemelten nyertünk. Úgy érzem végig mi irányítottuk a mérkőzést, és fontos három pontot szereztünk.

Timo Lahtinen: Az elmúlt hetekben több száz kilométert utaztunk, rengeteg mérkőzést játszottunk, így el kell fogadnom, hogy a játékosaim fáradtak. Három sorral nem tudtuk feltartóztatni a ma nagyon jól játszó Miskolcot.