Miskolci Jegesmedvék

Magabiztos Maci-siker

2012-11-18 21:19

A Jegesmedvék magabiztos győzelmet arattak az Érsekújvár ellen, ezzel megelőzték a szlovák csapatot, és felléptek a bajnoki táblázat második helyére.

A mérkőzésen villámrajtot vettek a Jegesmedvék: még nem telt el egy perc, amikor Tóth próbálta a kaput megkerülve behúzni a korongot a gólvonal mögé. A pakk lepattant Zimáról, Nagy Gergő Fodor elé tolta azt, aki közvetlen közelről a hálóba lőtt (1-0). Az 5. percben megduplázta előnyét a hazai csapat: emberelőnyben Láda Balázs szánta el magát a lövésre a kék vonal közelében, a korong Zima mammutjai között végül átszédült a gólvonalon (2-0). És a Jegesmedve-henger tovább robogott: 56 másodperccel később Saluga cselezte be magát a kapu elé – pedig a védők rángatták rendes – és gyönyörű köténygólt lőtt Zimának (3-0). A 8. percben a Macik a saját kapujuk előtt adták el a korongot, ami Ruzicka elé került, és ő közelről nem hibázott (3-1).

Ritó beköszönt

A második harmadban a Macik tovább folytatták a gólgyártást: a 4. percben Miskolczi a kapu mögül passzolt középre és Ritó kapásból vágta a korongot a hálóba (4-1). A harmad további része miskolci fölényben telt, a Jegesmedvék jópár helyzetet dolgoztak ki, de ezek végül nem sikerült gólra váltaniuk. Közben azonban a védelemnek is maximálisan kellett koncentrálnia, mivel az érsekújvári kontrákban benne volt a veszély.

Újabb három Maci-gól

A harmadik harmadban a Macik lekopírozták a másodikat, rögtön az elején újabb gólt lőttek. A 2. percben Saluga próbált jobb oldalról középre passzolni, az egyik védő úgy blokkolta ezt, hogy a korong visszapattant a szlovák légióshoz, aki egyből a kapuba lőtt (5-1). A 4. percben egy balszerencsés gólt kaptak a sárga-feketék. Sucharda lövésébe beleért az egyik miskolci védő, és a korong irányt változtatva a tehetetlen Budai mellett a bal alsó sarokba vágódott (5-2). A 11. percben – emberelőnyben – Fodor kapott remek passzt a kapuval szemben, és szépen emelt a léc alá (6-2). A vendégek egy perc elteltével szépítettek Král révén (6-3). A kegyelemdöfést a 17. percben kapták meg a vendégek, ekkor Atkinson lövésébe Czuba piszkált bele, és jutatta a pakkot a hálóba (7-3).

A Jegesmedvék végig magabiztosan játszva győzték le az Érsekújvár csapatát, szép gólokkal szolgálva ki lelkes és nagyszámú szurkolójukat.

A Miskolc Autó által a mérkőzés legjobbjának felajánlott díjat ezúttal a kétgólos Fodor Szabolcs vehette át.

Miskolci Jegesmedvék HC Nové Zámky 7–3 (3–1, 1–0, 3–2)
Miskolci Jégcsarnok 1200 néző. V: Varjú, Németh, Berger, Sipos.
Miskolci Jegesmedvék: Budai K. – Szirányi, Popovics, Nagy K., Szilágyi, Láda, Saluga, Ritó, Tóth, Smith, Dubek, Hegyi, Cowan, Fodor, Atkinson, Czuba, Miskolczi, Orosz, Rafaj, Sijka, Nagy G., Gyenes(k). Edző: Tim Kehler.
HC Nové Zámky: Zima – Sucharda, Németh, Varga, Hardi, Baron, Klobucnik, Puchovsky, Tarnoczy, Joanidis, Ruzicka, Stefanka O., Hrudik, Stefanka M., Král, Mikhailov, Lehocky, Dobry, Vojtkó, Barcák, Uhnák, Beno(k). Edző: Robert Spisak.
Gól: Fodor(2), Láda, Saluga(2), Ritó, Czuba ill. Ruzicka, Sucharda, Král.
Kiállítás: 8 perc illetve 24 perc.

Tim Kehler: Tökéletesen kezdtük a mérkőzést, hiszen percek alatt lőttünk három gólt. Az Érsekújvár azonban egy nagyon veszélyes csapat, mindig meg tudnak ijeszteni, és így volt ez most is. A második harmadtól azonban a védekezésünk stabilabbá vált, a harmadikban pedig támadásban javultunk fel, így megérdemelt győzelmet arattunk.

Robert Spisak: A meccs elejét elrontottuk, egyszerű hibákból kaptuk sorra a gólokat. Próbáltunk mindig visszajönni, de túl sok – néha túl szigorú – kiállítást kaptunk, így ez nem sikerült.

Fotó: Mocsári L.