Miskolci Jegesmedvék

Remek meccs a lengyel bajnok ellen

2012-11-13 22:03

A Jegesmedvék a lengyel bajnokot látták vendégül kedden este, és egy kitűnő mérkőzésen végül csak a büntetők döntöttek – közölte a miskolcijegesmedve.hu.

A mérkőzés a Kontinentális Kupa harmadik körére készülő Sanok helyzetével indult, de Wolski fonák emelését fogta Gyenes. A 9. percben egy védőharmadbeli korongvesztés után a pakk Bialayhoz került, aki nagy gólt lőtt(0-1). A 12. percben emberelőnyben növelte előnyét a vendégcsapat: Bartos vitte be lendületből a korongot a támadóharmadba és kilőtte az alsó sarkot (0-2).

Látványos játék

A második harmadban az első két veszélyes lövést a miskolciak adták le, utána viszont a Sanok percekre beszorította saját térfelére a Miskolcot. Gyenes egymás után öt nagy védést is bemutatott. Nagy iramú, élvezetes játék folyt a jégen, a harmad közepén már kiegyenlítettebb játék folyt, kimaradt miskolci lehetőségekkel, sőt a lengyel kapus kétszer is bravúrosan avatkozott közbe. A harmad vége előtt 53 másodperccel Miskolczi saját kipattanóját vágta a lengyel kapuba (1-2).

A végén egyenlítettek a lengyelek

A harmadik harmad 4. percében Ritó remekül adott a kapu mögül középre, és a pakkot az érkező Czuba kapásból vágta a hálóba (2-2). A Macik továbbra is lendületben maradtak, és a 8. percben meg is fordították az állást. Ezúttal Czuba korcsolyázott a kapu mögé, visszapasszolt a kék vonal felől érkező Láda Balázshoz, aki állítgatás nélkül a bal alsó sarokba bombázott (3-2). A 15. percben egy szerencsés góllal egyenlítettek a lengyelek. Wilusz lövése megpattant Gyenesen, de végül a hálóban kötött ki (3-3).

Az ötperces ráadás csak helyzeteket hozott, gólt nem, így következtek a büntetők. A Sanoktól Vitek és Wolski nem hibázott, a miskolciak közül Nagy Gergő és Saluga sem tudott a kapuba találni, így végül a meccset a vendégek nyerték.
A Jegesmedvék kitűnő mérkőzést játszottak a szlovák Extraligás játékosokkal – no meg persze az NHL-es Wolskival – megerősített lengyel bajnokkal. A miskolciak egyenrangú ellenfelei voltak a Sanoknak, és csak egy kicsi hiányzott a még nagyobb meglepetéshez.

Kiállítás: 6 perc illetve 8 perc

Miskolci Jegesmedvék: Gyenes – Gőz, Popovics, Nagy K., Szilágyi, Láda, Saluga, Ritó, Dubek, Hegyi, Fodor, Atkinson, Czuba, Miskolczi, Orosz, Rafaj, Sijka, Nagy G., Szirányi, Tóth, Smith, Budai K.(k). Edző: Tim Kehler.
KH Sanok: Kachniarz – Mojzis, Wajda, Wolski, Radwanski, Bialay, Kotaska, Kubat, Vozdecky, Bartos, Vitek, Rapala, Pociecha, Mermer, Milan, Wilusz, Dolany, Bulanowski, Budzowski, Sawicki, Swierski, Skrabalak(k). Edző: Mikes Stefan.

Tim Kehler:
- Egészen kitűnő mérkőzést játszottunk, ahol csapatként nyújtottunk remek teljesítményt. Az első harmadban még kicsit akadozott a gépezet, ám a másodiktól kezdve már gyorsan, keményen hokiztunk, 0-2-ről megfordítottuk a mérkőzést. Elégedett vagyok az emberhátrányos védekezésünkkel, jól vettük fel ellenfelünk gyorsabb játékritmusát. A nézők számára igazán élvezetes meccs lehetett, a büntetők pedig mindig a lutri kategóriába tartoznak. Örülök, hogy egy ilyen tempójú mérkőzést tudtunk játszani a hosszú szünet után, remek ráhangolódás volt ez az előttünk álló bajnokikra.
Mikes Stefan: - Jó mérkőzést játszottunk a Miskolccal, ideális felkészülés volt számunkra a Kontinentális Kupára. A válogatott játékosaink hiányoztak, de így is gyors, változatos küzdelem folyt a pályán, amelynek végén a büntetők a mi javunkra döntöttek.