Miskolci Jegesmedvék

Ajándék gólokkal nyert a Brassó

2012-10-28 20:59

A Jegesmedvék ismét hazai pályán léptek jégre vasárnap késő délután, ám ezúttal egy biztos győzelem helyett szoros vereséget szenvedtek el Brassó csapatától.

A mérkőzés előtt Martin Saluga átvette a Jégkorongblog.hu díját, mivel a szurkolók szavazatai alapján ő lett szeptemberben a MOL Liga legjobb játékosa.

A mérkőzésen a Jegesmedvék ismét hatalmas lendülettel kezdtek, ami villámgyors gólhoz vezetett. Nem telt el két perc, amikor Dubek lövése kipattant Polcról, éppen Nagy Krisztián elé, aki közelről nem hibázott (1-0). Gyorsan jött a válasz: az 5. percben egy kapu előtti kavarodásban Nagy lőtt közelről a miskolci kapuba (1-1). Az 5. percben kettős előnyhöz jutottak a hazaiak, de a Brassót Polc kétszer is óriási védéssel mentette meg a góltól. A 9. percben Hietamaki maradt egyedül a miskolci kapu előtt, és a neki passzolt korongot kapásból vágta a hálóba (1-2). Hiába támadott sokkal többet a Miskolc, a kidolgozott helyzetek sorra kihagyták. A 18. percben újabb gólt lőtt a Brassó: emberelőnyben Nagy mattolta Budait közelről (1-3).

Két hazai gól

A második harmadban bő egy perc elteltével Fodor lövése kijött Polcról, Saluga ismételt, az üres kapura emelte a korongot, de a vendégkapus valahogy visszaért és ismét hárított. A Jegesmedvék teljesen beszorították a Brassót, amelynek erejéből csak pár kontrára futotta – igaz abból lőttek egy kapuvasat is –, és ez a nagy nyomás a 11. percben ért góllá. Rafaj gyönyörű mozdulattal indította Miskolczit. Ő meghúzta a jobb szélen, jól vette észre a bal szárnyon egyedül érkező Ritót, aki miután megkapta a korongot Polcot is kicselezve helyezett a kapuba (2-3). A 16. percben Budai elképesztő bravúrral védte Rowlyk közeli bombáját, az ebből indult ellentámadás végén Saluga adott „forintos” passzt Nagy Gergőnek, aki remek lövéssel vette be Polc kapuját (3-3).

Mindent kihagytak a Macik

A harmadik harmadból bő egy perc telt el, amikor nagy tűzijáték alakult ki a Brassó kapuja előtt, hárman is gólt lőhettek volna, de a korong végül csak nem jutott a hálóba. A Macik továbbra is nagy fölényben játszottak, és a 7. percben meg is fordították az állás: Rafaj vitte be a korongot a támadóharmadba, nem voltak társai ezért hirtelen nagy lövést eresztett meg, és a korong a jobb sarokban kötött ki (4-3). A Brassó ismét egyenlített a semmiből: a kapu előtt Péter egyedül maradt és közelről lőtt a hálóba (4-4). A 9. percben emberhátrányban Nagy Krisztián lépett, és bődületes kapuvasat lőtt. Fél perccel később egy kapu előtti tumultusban Petres találta meg leghamarabb a korongot a hálóba tuszkolta (4-5). A Macik a harmad hátralévő részében hihetetlen helyzeteket is ki tudtak hagyni, kétszer már csak a fekvő kapus fölött kellett volna a hálóba emelni, de nem sikerült.
A Jegesmedvék elkerülhető gólokkal ajándékozták meg a Brassót, és így ahelyett, hogy biztosan nyerték volna meg a meccset, vesztesen hagyták el a pályát.

Miskolci Jegesmedvék – ASC Corona Brasov:
4-5 (1-3, 2-0, 1-2)

Tim Kehler: Kitűnő mérkőzést játszottunk a Brassóval. Olyan hibákat vétettünk hátul, amilyeneket ilyen szinten nem szabad, ezzel hoztuk fel az ellenfelet. A második harmad kitűnően sikerült, ám a harmadikban fegyelmezetlenségeink miatt vesztettünk.

Greg Lindqvist: Nagyon kemény, magas színvonalú meccset vívtunk, és rendkívül örülök, hogy három ponttal mehetünk haza. A Miskolc nagyon jó csapat, nehéz itt nyerni, ezért értékelem nagyra ezt a győzelmet.

Fotó: Mocsári L.