Miskolci Jegesmedvék

A Dunaújváros nyerte a rangadót

2012-10-12 21:14

A Jegesmedvék rendkívül szoros mérkőzésen maradtak alul Dunaújvárosban, ahol a hazaiak két „ajándékgóllal” nyerték meg a rangadót 2-1-re.

A mérkőzést a hazaiak kezdték jobban, a harmad első felében fölényben játszottak és több veszélyes helyzetet is kialakítottak, de Budai a helyén volt. Később továbbra is a Dab dominált, de a Jegesmedvék is egyre többet látogattak el a hazaiak kapuja elé, és Sevelanak előbb Nagy Krisztián, majd Ritó lövését is védenie kellett. A 18. percben Bobcek adta el a korongot a miskolci harmadban, a vendéglátók ezt az ajándékot rögtön gólra váltották: Szapannos nem túl erős lövése csúszott be a miskolci kapuba (1-0). A második harmadra egy sokkal agresszívabb Miskolc jött ki a jégre. A Jegesmedvék végre a támadásban is többet mutattak, és csak Sevelan múlott, hogy érintetlen maradt a dunaújvárosi háló. A miskolciak több óriási helyzetet hagytak ki, illetve Sevela mutatott be bravúrt. Érett a miskolci gól, mégis a hazaiak növelték előnyüket. A 7. percben Gőz hagyta el a korongot a hazai kék vonalnál, ebből Somogyi indult meg a jobb oldalon, a középre adását Gröschl lőtte a kapuba (2-0). A miskolciak ezután is mentek, hajtottak, de semmi sem sikerült, Saluga szólót hibázott, és amikor a Dab védelmét sikerült átjátszani, akkor megint Sevela állta útját a korongnak. Kár volt ezért a harmadért, hiszen a Maciknak sokkal több helyzetük volt, mégis a Dab ütött gólt. A harmadik harmad elején csaknem két percig kettős hátrányban játszottak a Macik, de remek védekezéssel kihúzták azt, igaz a piros-fehérek lőttek egy kapuvasat is. Utána a miskolciak ismét minden energiájukat mozgósították, ám Sevelan csak nem tudtak kifogni. Ami késett, az végül nem múlt, hiszen a 14. percben emberelőnyben Nagy Krisztián szépített (2-1). A végén Tim Kehler vezetőedző lehozta Budait is, ám az egyenlítés nem sikerült.

Bosszantó ez a vereség, hiszen egy kiegyenlített mérkőzésen a Macik két gólt ajándékoztak a Dab-nak, amely ezzel nyerte meg a találkozót.

Jegyzőkönyv
Dab.Docler - Miskolci Jegesmedvék

2-1 (1-0, 1-0, 0-1)
Dunaújvárosi Jégcsarnok 800 néző V: Kincses, Németh, Bedő, Mayer
Gól: Szappanos, Gröschl  ill., Nagy K.
Kiállítás: 8 perc  illetve12 perc (+10-10 perc fegyelmi Hegyi és Popovics)
Miskolci Jegesmedvék: Budai K. – Gőz, Popovics, Budai R., Nagy K., Szilágyi, Láda, Saluga, Ritó, Wéber, Dubek, Hegyi, Fodor, Atkinson, Czuba, Miskolczi, Orosz, Rafaj, Sijka, Szirányi, Bobcek, Gyenes (k). Edző: Tim Kehler.
Dab.Docler: Sevela – Lindgren, Somogyi, Strenk, Pavuk, Mestyán, Kiss D., Erdélyi, Papp V., Hüffner, Nagy, Gröschl, Virág, Tőkési, Peterdi, Vaszjunyin, Chvatal, Galanisz, Azari, Szappanos, Kiss Á., Kiss T. (k). Edző: Stephan Lundh. Tim Kehler: - Nagyon jól játszottunk ezen a mérkőzésen, minden téren felnőttünk a Dabhoz, egyformák voltunk velük. Rengeteg helyzetünk volt, kitűnően védekeztük ki a hátrányokat, kihasználtunk egy emberelőnyt. Ebből a szempontból elégedett vagyok a csapat mai teljesítményével. Ha Sevela nem véd ilyen káprázatosan, meglepetést okozhattunk volna. Stephan Lundh: - Jól játszott ma a Miskolc, többször is nyomás alá helyezett bennünket. Végig bíztam a csapatomban, nyugodtan játszottunk, két nagyon szép gólt szereztünk, és a kapusunk is jól védett. Meg kell dicsérjem mindkét kapust, ma talán ők voltak a legjobb játékosok a pályán.minap.hu