Miskolci Jegesmedvék

Bravúros erdélyi győzelem!

2012-09-22 06:25

Idei első román túráján vesz részt a Miskolci Jegesmedvék csapata. Elsőként pénteken este a Csíkszereda ellen léptek jégre, és rendkívüli izgalmak után büntetőkkel győztek!

A mérkőzés igazi hidegzuhannyal kezdődött a miskolciak számára, hiszen alig fél perc elteltével megszerezte a vezetést a hazai csapat. Atkinson kapitális hibát vétett, amikor egy csatár szorításában a kapu elé passzolta a korongot, ahol Novaknak csak bele kellett tennie az ütőjét a pakk útjába, amely így a tehetetlen Budai mellett vágódott a hálóba (1-0). A 6. percben a román bíró büntetőt ítélt a Csíkszereda javára, amelyet Becze értékesített (2-0). A 11. percben kettős előnybe kerültek a Jegesmedvék, ezt nem, de a szimpla fórt már kihasználták: Nagy Gergő remek passzal hozta helyzetbe Salugát, aki közelről nem hibázott (2-1). A 16. percben előbb Dubek, majd Nagy Gergő került helyzetbe, de Kozuch mindkétszer védett. Ebben az időszakban a Miskolc játszott fölényben, sorra alakították ki a lehetőségeket, de egyiket sem sikerült gólra váltani. Az utolsó percekben mindkét kapu előtt volt két-két óriási helyzet, eredmény nélkül.

Egy-egy gól mindkét oldalon

A második harmad 4. percében Dubek már csak a kapussal állt szemben, de fonák emelését védte Kozuch. Jól játszottak a Macik, de a helyzetkihasználás alacsony hatásfokú volt. A 9. percben Tranca lövése alig pár centivel ment el a kapuvas mellett. Egy perccel később Moldovan egyedül vihette Budaira a korongot, ám Hegyi a semmiből felbukkanva remekül szerelte. A 11. percben egyenlítettek a Macik: Nagy Gergő a támadóharmad közepéről lőtte ki a felső sarkot (2-2). A 13. percben visszavette a vezetést a Csíkszereda: Novak egy kipattanót kotort be közelről (3-2). A 18. percben kettős előnyben kerültek a hazaiak, ezt sikerült kihúzni, sőt a szimpla fórban Saluga csaknem egyenlített.

Nagy Gergő egyenlített

A harmadik harmad elején a Csíkszereda került fölénybe, igaz ebben közrejátszott az is, hogy a román bíró egymás után küldte ki a miskolciakat, sőt ismét kettős előnybe is kerültek a csíkiek, amit ezúttal sem tudtak kihasználni. Ebben a legnagyobb szerepe Budai Krisztiánnak volt, aki bravúrt bravúrra halmozott, elképesztő formában védett. Két és fél perccel a vége előtt egy szép csel után Nagy Gergő óriási góllal kiegyenlített (3-3).

A hosszabbításban nem esett gól, így jöhettek a büntetők. Nagy Gergő bevágta, Hurtaj mellé lőtte, Saluga a felső sarokba bombázott, Novak szintén felvarrta a felsővas alá, Rafaj kihagyta, de Becze büntetőjét védte Budai, így a Jegesmedvék nyerték a mérkőzést!

HSC Csíkszereda - Miskolci Jegesmedvék 3-4 b.ü. (2-1, 1-1, 0-1, 0-0, 0-1)
Csíkszeredai Jégcsarnok 800 néző. V: Iliescu, Trandafir, Redai.
Miskolci Jegesmedvék: Budai K. – Gőz, Túróczy, Szilágyi, Láda, Saluga, Ritó, Wéber, Nagy K., Dubek, Hegyi, Fodor, Atkinson, Czuba, Orosz, Sijka, Rafaj, Nagy G., Szirányi, Gyenes (k). Edző: Tim Kehler.
HSC Csíkszereda: Kozuch – Molnár, Bors, Góga, Flinta, Novak, Kósa, Becze, Mihály, Péter, Moldovan, Szőcs, Tranca, Papp, Bálint, Hurtaj, Bíró, Molnár Sz., Molnár Zs., Nagy, Bíró Ruczuj(k). Edző: Timo Lahtinen.
Gól: Novak(2), Becze ill., Saluga(2), Nagy G.(2),
Kiállítás: 14 perc (+10 perc fegyelmi Nagy) illetve 18 perc

Timo Lahtinen:
A védekező játékunk ma kritikán aluli volt. Nem szabad így játszanunk, ha bármely csapat ellen is nyerni akarunk. A korai vezetés után viszavettük az iramot és a második gólunk után csak kisebb fellángolásaink voltak. A Miskolc átvette az irányítást és fegyelmezett játékkal megérdemelten nyert. Gyorsan el kell felejteni a mai meccset, és a következő, Ferencváros elleni meccsen újra meg kell mutassuk hogy képesek vagyunk győzni.

Tim Kehler: Nagyon büszke vagyok a csapatomra, hiszen nagyon mély gödörből álltunk fel. Hat perc alatt kaptunk két gólt, ám utána nagyon keményen küzdve találtunk vissza a helyes útra. Remek volt az emberhátrányos védekezésünk,pedig kétszer is kettős hátrányban voltunk. A játékosok egy pillanatra sem adták fel, és ennek a hozzáállásnak lett az eredménye, hogy a vége előtt kiegyenlítettünk. Minden játékosom elismerést érdemel, de kiemelném Budait, aki fantasztikusan védett, míg Sijka hosszú kihagyás után jó játékkal tért vissza. Nagy Krisztián pedig úgy nyújtott kitűnő teljesítményt, hogy csak két napja van velünk. Összességében nagyon elégedett vagyok a mai mérkőzéssel, de innentől már a vasárnapi Brassó elleni találkozóra készülünk.