Miskolci Jegesmedvék

Kiütéses győzelem a Brassó ellen

2012-09-17 21:41

Valósággal kiütötték a Jegesmedvék a Brassót a hétfő esti rangadón. A miskolciak az első pillanatoktól kezdve támadólag léptek fel, és ez hamar meghozta gyümölcsét. Végül 6-0-val intézte el ellenfelét a miskolci hokicsapat.

A 4. percben Saluga – emberelőnyben – egy kapu előtti kavarodásban közelről mattolta Polcot (1-0). Gyors játék folyt ezután a pályán, mindkét oldalon akadtak lehetőségek, de mindkét kapus jól állta a jeget. A 14. percben – miután éppen kivédekeztek a miskolciak egy emberhátrányt – Nagy cselezte be magát a kapu elé, és hatalmas gólt lőtt a bal felső sarokba (2-0). Szinte pontosan 1 perc volt hátra a harmadból, amikor a Jegesmedvék újra kihasználtak egy emberelőnyt. Hegyi eresztett meg egy nagy bombát a kék vonalról, és a korong a jobb sarokba vágódott (3-0).

A második harmad elején kis híján Bonar tréfálta meg egykori játszótársait. Emberhátrányban szerzett korongot, egyedül vitte Budaira, de végül elrontotta a szólóját. A Macik szinte rögtön „bosszút” álltak. Nagy bombáját látszólag fogta Polc, ám a korong mégis lecsorgott róla, éppen a gólvonal elé. Saluga ébredt a leggyorsabban, és bepöckölte a pakkot a kapuba (4-0). És jött a következő: a 8. percben emberelőnyben 16 másodperc telt el, amikor Polc többszöri védés után Czuba lövésével szemben már tehetetlen volt (5-0). A 11. percben nem akármilyen látvány volt, amikor a Jegesmedvék emberhátrányban felálltak(!) a Brassó harmadában, és még veszélyeztették is a kaput. Ezután több mint két percig kettős előnyben játszhatott a Brassó, ám Budai elképesztő bravúrokkal akadályozta meg, hogy a vendégek gólt lőjenek. A 15. percben a bíró érdekes ítéletet hozott, hiszen egyszerre állította ki Rafajt és Fodort, ismét két percre kettős fórba hozva a Brassót. Ebből csaknem a Miskolc lőtt gólt, hiszen Saluga korongot szerzett, egyedül vitte rá Polcra a korongot, de végül Polc védett. A Jegesmedvék bámulatos védekezéssel ezt a kettős hátrányt is kihúzták!

A harmadik harmadban már inkább a küzdelem dominált, amelynek egyik vesztese Josh Bonar lett, aki vérző arccal hagyta el a pályát a 8. percben. Alig négy perc volt hátra, amikor a Macik megmutatták, hogyan kell kihasználni egy kettős előnyt: egy sakk-mattra passzolt játék végén Saluga volt eredményes (6-0).

A Jegesmedvék remek játékkal nagyarányú vereséget mértek a több sebből vérző Brassóra, Budai pedig – akárcsak vasárnap Gyenes – kapott gól nélkül zárta a mérkőzést.

Miskolci Jegesmedvék – ASC Corona Brasov
6-0 (3-0, 2-0, 1-0)
Miskolci Jégcsarnok 1000 néző
V: Sós, Kormos, Nagy
Gól: Saluga(3), Nagy, Hegyi, Czuba,
Kiállítás:14 perc  illetve 18 perc

Miskolci Jegesmedvék: Gyenes – Gőz, Popovics, Túróczy, Szilágyi, Láda, Saluga, Ritó, Wéber, Dubek, Hegyi, Fodor, Atkinson, Czuba, Miskolczi, Orosz, Rafaj, Nagy, Szirányi, Budai K. (k). Edző: Tim Kehler.

ASC Corona Brasov: Polc – Wehrs, Fodor, Borsos, Péter R., Mastaleriu, Laczkó, Lőrincz, Basilidesz, Bonar, Mihailescu, Bálint, Nagy, Péter Zs., Hietamaki, Fülöp(k). Edző: Greg Lindqvist.

Tim Kehler: – Az első harmad volt az eddigi legjobb, amit a csapat az irányításom alatt játszott, pontosan olyan volt, amilyennek én terveztem. Keményen, agresszívan játszottunk, irányítottuk a játékot és szép gólokat lőttünk. A védekezésünk különösen a második harmadban volt kitűnő, hiszen ekkor több mint négy percig kettős emberhátrányban voltunk, Budai pedig elképesztő teljesítményt nyújtott. Elégedett vagyok az emberelőnyös játékkal is. Úgy gondolom, hogy a mai teljesítményünkre lehet építeni.

Greg Lindqvist: – Ha úgy kezded el a mérkőzést: hiányzik 8 játékosod, és úgy fejezed be, hogy már 10, akkor nem lehet esélyed szinte senki ellen. Két teljes sorunk hiányában ennyire voltunk képesek. Gratulálok a Miskolcnak, jól játszottak. Mi most hazamegyünk, és megpróbálunk néhány játékost meggyógyítani.