Miskolci Jegesmedvék

A Macik ötöt vágtak az Újpestnek

2012-09-16 21:59

Magabiztos győzelmet vártak a szurkolók vasárnap este az Újpest ellen, és a vége az is lett. Hétfőn pedig következhet egy igazi rangadó a Brassó ellen.

A mérkőzést nagy lendülettel kezdték a Macik, az első percekben azonban jól tartották magukat az újpesti fiatalok. Mindkét oldalon kimaradt egy-egy emberelőny, ám a 8. percben megszerezte a vezetést a hazai csapat: Szirányi kékvonalas lövése kötött ki a jobb alsó sarokban (1-0). A miskolciak nagy nyomás alatt tartották az újpestiek kapuját, Nagy és Czuba lövésénél például Pleszkán védett nagyot. A harmad hátralévő részében a Jegesmedvék letáboroztak a vendégek harmadában, záporoztak a lövések Pleszkán kapujára, további eredmény nélkül.

A második harmadban minden ott folytatódott, ahol az elsőben abbamaradt. A Macik támadtak, helyzeteket dolgoztak ki, ám ki is hagyták azokat. Ebbe a forgatókönyvbe csak Rafaj és Dorner bunyója hozott egy kis színt, kaptak is érte 2+10 percet. A nagy nyomás a 15. percben érett góllá. A hazaiak emberelőnyben játszottak, Láda a kékvonalról eresztett meg nagy lövés, és a korong a lábak között utat talált a kapuba (2-0).

A harmadik harmadban ismét betették az indigót a gépbe a miskolciak: a lehetőségek megvoltak, ám valami mindig hiányzott a gólhoz. A lila-fehérek azonban a végét már nem bírták ki: a 17. percben közelről Saluga, egy perccel később szépen kipasszolt helyzet végén Fodor, 53 másodperccel a vége előtt pedig Wéber lőtt gólt (5-0).

A Jegesmedvék csak a mérkőzés végén tudták gólokra váltani fölényüket. Holnap pedig már következik egy igazán nehéz feladat: a Brassó elleni rangadó.

Miskolci Jegesmedvék – Újpesti TE: 5-0 (1-0, 1-0, 3-0)
Gól: Szirányi (8.), Láda (35.), Saluga (57.), Fodor (58.), Wéber (60.).

Tim Kehler: A mai játékunkkal alapvetően elégedett vagyok, nagyon sok helyzetet alakítottunk ki, sokat lőttünk, azaz megdolgoztunk a győzelemért. Öt gólt értünk el úgy, hogy az Újpest kapusa remekül védett. Ami még fontosabb, hogy mind a négy sorunk eredményes volt. Ez a jövőben nagyon fontos lehet.

Ancsin János: Megmutattuk, hogy milyen jól is tudunk játszani, helyenként egyenrangú ellenfele voltunk a Miskolcnak. A harmadik harmad elején szerettünk volna pontot rabolni, ezért kockáztattunk, és sajnos nem jött be, akkor kaptuk a gólokat. Úgy gondolom, hogy az idén jó csapatunk lesz.

Fotó: Juhász Á.