Miskolci Jegesmedvék

Öt gól a Fradi kapujában Miskolcon

2012-09-08 10:19

Magabiztos győzelemmel kezdték a bajnoki szezont a Jegesmedvék, akik csaknem teltház előtt fektették kétvállra a Fradit.

1800 szurkoló várta a Fradi fellépését a miskolci Jégcsarnokban, azaz a hangulat adva volt egy remek mérkőzéshez. A Macik villámrajtot vettek, hiszen még másfél perc sem telt el, amikor egy sakk-mattra játszott helyzet végén Salugának már csak az üresen maradt kapuba kellett lőnie (1-0). Öt perc múlva megduplázta előnyét a hazai csapat, egy kipattanót Popovics lőtt Rackó kapujába (2-0). A miskolciak megkedvelték az ötös számot, hiszen ismét csak ennyi perc telt el, amikor Saluga közelről nagy gólt (3-0). A Fradi megpróbált faragni az egyre jelentősebbnek tűnő hátrányából, és ez a 17. percben sikerült is Schellin révén (3-1).

A második harmadban sokáig eredménytelenül gyűrték egymást a felek, ám például az emberelőnyöket egyik csapat sem tudta kihasználni. A 15. percben aztán ismét talpra ugrott a Jégcsarnok közönsége: Dubek mattolta közelről Rackot (4-1). És hogy igazán rosszkedvűen menjenek a vendégek az újabb szünetre, arról Fodor gondoskodott, aki 5 másodperccel a harmad vége előtt szép gólt lőtt közelről (5-1).

A harmadik harmadban csak egy gól esett, amit a Macik ajándékoztak a vendégeknek: Gergely egy rossz miskolci passz után szerzett korongot, és a szólóját ki is használta (5-2).

Jegyzőkönyv

Miskolci Jegesmedvék – FTC-Esmtk
5-2 (3-1, 2-0, 0-1)
Miskolci Jégcsarnok 1800 néző
V: Babic, Németh, Nagy
Gól: Saluga (2), Popovics, Dubek, Fodor  ill. Schellin, Gergely
Kiállítás: 16 perc (+10 perc fegyelmi Nagy) illetve 20 perc (+10-10 perc fegyelmi Pilcsik, Gergely)

Miskolci Jegesmedvék: Budai K. – Gőz, Popovics, Túróczy, Budai, Szilágyi, Láda, Saluga, Ritó, Wéber, Dubek, Hegyi, Fodor, Atkinson, Czuba, Miskolczi, Orosz, Rafaj, Nagy, Szirányi, Gyenes (k). Edző: Tim Kehler.

FTC-ESMTK: Racko – Lencsés, Feil, Horváth, Gergely, Hoffmann, Hrajnoha, Géczi, Dancsfalvi, Roczanov, Schellin, Németh, Borbás, Győri, Revák, Bontovics, Berta, Léránt, Erdélyi, Hegyi, Pilcsik, Szőke(k). Edző: Dobos Tamás.

Tim Kehler: - Nagyon jól kezdtük a meccset, a Saluga-Dubek-Rafaj sor remekül játszott. A mérkőzés második felében azonban a játékosok néha elkezdtek egyénieskedni, ami a csapatjáték rovására ment. A lényeg, hogy megszereztük az első győzelmünket, ám azt is látom: sok munka vár még ránk.

Dobos Tamás: - Látszott, hogy még rozsdás a gépezet. Nem tudtunk edzőmérkőzéseket játszani, és ennek hiányát nagyon megéreztük. Fontos azonban, hogy végig fenntartottuk a harcikedvet, és a harmadik harmadot meg is nyertük. Sokat kell még csiszolnunk, javítanunk a játékunkon.

Fotó: Mocsári L.