Miskolci Jegesmedvék

Győzelemmel hangoltak a Macik

2012-09-03 21:20

A Jegesmedvék utolsó felkészülési mérkőzésüket játszottak a pénteki szezonnyitó előtt. Ezúttal a HK Trebisov volt az ellenfél, amelyet egy kitűnő mérkőzésen győztek le.

A Macik kispadja kicsit „megnyúlt” az elmúlt napokban, hiszen Rafaj és Popovics is felépült, így Tim Kehler vezetőedzőnek csak Sijkát és Farmanarat kellett nélkülöznie hétfőn délután a HK Trebisov elleni meccsen. A Macik nagy lendülettel kezdtek, hiszen 9 másodperc elteltével már védenie kellett a hazai kapusnak, újabb fél perc múlva pedig már emberelőnybe kerültek, igaz ezt nem sikerült kihasználni.

Ezt követően a gyors tempót diktáló Miskolc beszorította ellenfelét, egymást követték a helyzetek, de valami apróság mindig hiányzott a gólhoz. A Trebisov csak nehezen jött ki a szorításból, első veszélyes helyzetüket a 9. percben tudták csak kialakítani. Ekkor a hazaiaknak is voltak lehetőségei, de Budai a helyén volt. A 17. percben, emberelőnyben megszerezték a vezetést a terebesiek: kapu előtti kavarodás során többen is szurkálták a korongot, majd hirtelen a vezető bíró gólt fújt, bár láthatóan a szlovák játékosok is meglepődtek ezen (1-0). Egy perc múlva már meg is duplázták az előnyt egy szép lövéssel (2-0). A két váratlan gól kicsit megzavarta a vendégeket, akik még egy kettős előnyt is kihasználatlanul hagytak.

Remek hoki négy Maci-góllal

A második harmad elején a Macik láthatóan megpróbálták felpörgetni a játékukat, és – több helyzet után – a 4. percben meg is lett ennek az eredménye. A szlovák kapus azt hitte, hogy megfogta a korongot egy nagy lövés után, ám a pakk kiesett a lepkés kesztyűjéből úgy, hogy nem vette észre. Ritó annál szemfülesebb volt, és a szabad korongot a kapuba emelte (2-1). A miskolciak továbbra is nyomás alatt tartották a hazai kaput, ami újabb gólt eredményezett: a 10. percben, emberelőnyben a kapusról kipattanó korongot Rafaj ütötte a hálóba (2-2). A 12. percben, emberelőnyben játszottak a terebesiek, kihagytak két nagy helyzetet, majd Miskolczi szerzett korongot. Ahelyett, hogy ész nélkül kivágta volna, meghúzta a baloldalon, remekül adott középre Ritónak, akinek lövését azonban védte a kapus. A 15. percben Budai védett lábbal egy nagy bombát. A 19. percben egy gyönyörű góllal át is vette a vezetést a Miskolc: Fodor ment el a jobb szélen, remek csellel játszotta tisztára magát, majd a kapus mellett a jobb alsó sarokba helyezett (2-3). És még nem volt vége: 12 másodperccel a harmad vége előtt Dubek-Saluga-Dubek volt a korong útja egy gyors kontra végén, és Vlado a visszakapott pakkot kapásból vágta a kapuba (2-4). Ebben a harmadban a Macik – az őket ide is elkísérő lelkes és hangos szurkolók nagy örömére – helyenként már látványos hokit játszottak, és négy góllal terhelték meg a Trebisov kapuját.

Budai büntetőt védett

A harmadik harmadban továbbra is a Jegesmedvék diktálták a tempót. Előbb Nagy cikázott át a hazai védelmen, de a kapus ki tudott szúrni a lövéskor, majd Fodor közeli próbálkozása halt el a lepkés kesztyűben. A 4. percben büntetőhöz jutott a hazai csapat, ám Budai remekül védte a lövést. Továbbra is gyors, élvezetes játék folyt a jégen, és bár mindkét oldalon voltak helyzetek, ebből is a Macik jöttek ki jobban. Saluga szolgálta ki ismét Dubeket, aki a támadóharmad közepéről lőtt nagy gólt (2-5). A 11. percben Budai fejjel hárított egy lövést. A 12. percben szépítettek a hazaiak: a kék vonal közeléből leadott nagy lövés vágódott a jobb felső sarokba (3-5). A 14. percben Fodor adott remek passzt Nagynak, ő egy gyönyörű csellel elküldte a védőjét, ám a lövését nagy bravúrral védte a kapus. A 18. percben emberelőnyben faragtak a hátrányból a hazaiak: egy megpattanó passz szédült be a kapuba (4-5). Gyorsan jött azonban a válasz: egy lecsorgó korongot Dubek vágott egyből a jobb felső sarokba (4-6). Az izgalmak folytatódtak: 14 másodperccel a vége előtt az egyik szlovák csatár lőtt nagy gólt (5-6).

A Jegesmedvék egy kitűnő mérkőzésen győzték le szlovák ellenfelüket, így hangolva a Ferencváros elleni pénteki mérkőzésre.

HK Trebisov - Miskolci Jegesmedvék
5-6 (2-0, 0-4, 3-2)

V: Lauff, M. Korba, P. Korba
Gól: Ritó, Rafaj, Fodor, Dubek (3),

MJJSE: Budai K.– Dubek, Hegyi, Czuba, Szirányi, Miskolczi, Budai R., Szilágyi, Láda, Saluga, Ritó, Nagy, Orosz, Wéber, Fodor, Atkinson, Rafaj, Popovics, Gőz, Gyenes (k). Edző: Tim Kehler.

Tim Kehler:
- Nagyon örülök, hogy lejátszhattuk ezt a mérkőzést. Azért kértem, hogy mindenképpen meccseljünk, mert túl hosszú lett volna a mérkőzések közötti szünet. Egy keményen játszó ellenfelet sikerült legyőznünk, elsősorban a kitűnő második harmadbeli teljesítményünknek köszönhetően. Rafaj a sérülése után remekül tért vissza, Dubek három gólt lőtt, a védelemből Gőzt emelném most ki. Az emberelőnyös játékunkkal viszont nem voltam elégedett, ezen javítanunk kell. A játék sebessége nagyon jó volt, és azt kell mondanom, hogy ez a találkozó minden szempontból jó befejezése volt a felkészülésnek.

Forrás: miskolcijegesmedve.hu