Miskolci Jegesmedvék

Vereséggel kezdtek a Macik Iglón

2012-08-22 21:01

Immár harmadik alkalommal vágtak neki a Jegesmedvék az iglói Szepesség Kupának. Az első mérkőzésen a házigazdákkal csaptak össze a Macik.

A torna első mérkőzésén a GKS Tichy 4-2-re legyőzte a HK Liptovsky Mikulás gárdáját, sőt a „bónuszként” megrendezett büntetőpárbajt is megnyerték – 3-3 rávezetésből – 2-0-ra. A miskolciak kicsit tartalékosan léptek jégre, hiszen sérülés miatt hiányzott Farmanara, Rafaj és Sijka is. A mérkőzésre szép számú miskolci szurkolósereg érkezett, akik lelkesen bíztatták a Macikat.

A mérkőzés elején inkább csak tapogatózás folyt, első komolyabb védést a 3. percben kellett Budainak bemutatnia. A 6. percben Szilágyi lövése ment kicsivel mellé. A 9. percben Dubek szépen fűzte át védőjét a hazai kapu előtt, de végül mellé lőtt. Több szép Budai védés után a 15. percben Hegyi szerzett korongot a hazai kék vonalnál, de lövését hárította a szlovák kapus. A 17. percben 4-3-as emberelőnybe kerültek a hazaiak, ami nem sokkal később kettős előnnyé vált, ekkor Budai óriási bravúrral védett egy közeli lövést, és végül sikerült kihúzni ezt a nehéz helyzetet.

Miskolczi remek gólja

A második harmad gyors hazai góllal kezdődött. A 2. percben emberelőnyben játszottak az iglóiak, amikor egy lövés kipattant Budairól, és Novák közelről a kapuba kotorta a korongot (1-0). A 4. percben Szirányi kék vonalas lövését ölelte magához a hazai portás. Az 5. percben aztán jött az egyenlítés: Miskolczi kapott remek passzt az iglói kapu előtt, és felvarrta a korongot a rövid felső sarokba (1-1). A 11. percben – emberhátrányban – Saluga bombaerős kék vonalas lövése ment alig mellé, majd Budai mutatta be ismét, hogy jó formában van. A 18. percben nagy kavarodás alakult ki a hazai kapu előtt, de a Macik nem tudták a kapuba tuszkolni a korongot. Bő egy perccel a vége előtt ismét az iglóiaknál az előny: Budai kétszer is védett, ám harmadikra Skaliczky közelről betalált (2-1). A harmad lefújása után még egy kisebb bunyó alakult ki, amelynek végeredménye egy miskolci és két iglói került a büntetőpadra..

Két hazai gólra csak egy válasz

A harmadik harmad 2. percében szépen kijátszott passzok után Salugának már csak az üres kapuba kellett volna pöckölnie, ám ha csak milliméterekkel is, de lemaradt a keresztbe lőtt korongról. Az 5. percben ismét kettős előnybe kerültek a hazaiak. A 6. percben – immár szimpla fórban – Vaic „Csikar-szögből” emelt a felső sarokba (3-1). A 8. percben kihasználta első kettős előnyét a Miskolc: Fodor egy kipattanót vágott oldalról kíméletlenül a hálóba (3-2). A 12. percben Atkinson bombája zúgott el a felső vas fölött nem sokkal. A 19. percben 5 másodperc alatt használtak ki egy előnyt a hazaiak: Vaic első lövése kijött Budairól, a csatár továbbra is egyedül volt, így másodjára már a hálóba emelt (4-2).

Itt is büntetők követték a meccset: a Jegesmedvék közül Miskolczi, Szilágyi kihagyta, Saluga magabiztosan belőtte, míg az iglóiak mindhárom kísérletét Budai védte, így a rávezetéseket a Macik nyerték.

A mai mérkőzésen sajnos csikorgott a miskolci gépezet, a Macik gólokat ajándékoztak a hazaiaknak, a saját helyzeteiket viszont kihagyták. Holnap azonban már is itt a javítási lehetőség, hiszen délután 3 órától a másik szlovák csapat lesz az ellenfél.

HK Spisská Nová Ves – Miskolci Jegesmedvék 4–2 (0–0, 2–1, 2–1)
Iglói Jégcsarnok, 300 néző.
MJJSE: Budai K.– Dubek, Hegyi, Czuba, Szirányi, Popovics, Miskolczi, Budai,  Szilágyi, Láda, Saluga, Ritó, Nagy, Orosz, Wéber, Fodor, Atkinson, Túróczi, Gyenes (k). Edző: Tim Kehler.
Gól: Novák, Skalicky, Vaic (2),  illetve Miskolczi, Fodor.
Kiállítás: 22 perc (+ 10 perc fegyelmi Vantroba), illetve 20 perc .

Tim Kehler:
Az első harmad gyenge volt, a lábak még nem mentek úgy, ahogy kellett volna. A második és harmadik harmad már kicsivel jobb volt, de túl sok rossz passzunk volt, keveset lőttünk, a játékosok nem segítették egymást eléggé. Pozitívum, hogy kihasználtuk a kettős fórt, de a szimpla előnyöket nem játszottuk jól. Bízom benne, hogy holnap jobb teljesítményt nyújtunk.