Sportoló lányok

Sima siker Portugália ellen

2012-06-20 21:09

A nyolcmeccses Európa-bajnoki selejtezősorozatban magabiztosan győzte le a magyar női kosárlabda-válogatott a portugál csapatot, a Generali Arénában, de köszöntötték a bajnok vénuszos lányokat is.

A hét felkészülési mérkőzéséből hatot megnyerő nemzeti csapat egy hete 51-47-es vereséggel kezdte meg az Eb-selejtezőket Minszkben, míg az öttagú csoport leggyengébbjének tartott portugálok két kudarccal nyitottak (Ukrajnában és otthon a fehéroroszok ellen).

A vendégek ennek megfelelően szerda délután, csak bő három perc elteltével találtak be először, a nemrég honosított Quigley Allie vezette magyarok a nyitónegyed derekán már 15-3-ra elhúztak.

A második játékrészben váratlanul 5 pontra (25-20) felzárkózott az ellenfél, a félidőben 34-25 volt az állás.

A félidő szünete sem telt el csendben, hiszen a hazai közönség előtt, hivatalosan is köszöntötték a magyar bajnok DVTK-Vénusz-Szabadidőközpont NB I-es női futsalcsapatát.

A selejtező folytatásában, a térfélcsere után a januárban kinevezett Stefak Svitek együttese gyors indításokkal csakhamar 20 pontra tornázta előnyét, mivel 2 portugál pontra 13-mal válaszolt. A 30-14-re nyert harmadik szakasszal voltaképpen eldőlt a mérkőzés, a hátralévő időben a megroggyant rivális már nem tudott közelebb férkőzni.

A válogatott legjobbja a 18 ponttal záró Nagy-Bujdosó Nóra lett.

A két mérkőzés után 1/1-es mérlegnél tartó magyarok szombaton Izraelben lépnek pályára, a csoportból az első két helyezett jut ki a jövő évi, franciaországi kontinenstornára.