Egyetemváros

Rendhagyó kötet tudományos diákköri munkákból

2010-06-16 16:19

ADD TO IWIW FACEBOOK TWITTER LIVE GOOGLE

Első alkalommal jelenteti meg a Tudományos Diákköri Tanács a hallgatók kutatásainak összefoglalóját, tudományos diákköri munkáját. A kötetet június 16-án, szerdán mutatták be a nyilvánosság előtt a Miskolci Egyetem Felnőttképzési Regionális Központjában.

Több mint ötven kutatási publikáció a Miskolci Egyetem nyolc karának csaknem hatvan hallgatója tollából, melyet több év tanár-diák közös munkája előz meg – így summázható számokban a Diáktudomány című kiadvány, mely „A tudományos utánpótlás-nevelés és a műszaki, informatikai életpálya elismertségének növelése a Miskolci Egyetem stratégiai céljaival összhangban” című európai uniós projekt támogatásával látott napvilágot.
A kötetben olvashatunk a sportolói jogviszony problémáiról és a nők esélyegyenlőségért folytatott harcáról is, jelentősége nem csupán témabeli sokszínűségében rejlik, hanem a tehetséggondozás napjainkra felértékelődött lehetőségének gyakorlatában, biztosításában is.

egyetemikonyvbemutato2.jpg

A könyvbemutató a Tudományos Diákkör (TDK) munkájához kapcsolódik, ami a Miskolci Egyetemen több évtizedes hagyományokra tekint vissza. Évente mintegy 350-400 dolgozat születik a Miskolci Egyetemen, ezek mintegy felét mutatják be országosan. A legutolsó OTDK szereplés alapján mestertanári elismerésben részesült a Miskolci Egyetem négy oktatója, három hallgató pedig Pro Sciencia díjat nyert.

A célzott tehetséggondozás viszonylag új gyakorlat. A Tudományos Diákköri munka megújítására 2010-től Tudományos Diákköri Versenyt (TDV) vezetett be a Miskolci Egyetem. A kezdeményezés sikeresnek bizonyult, április-májusban szinte minden Karon eredményes versenyek zajlottak. Egyébként mind a TDK, mind pedig TDV során cél, hogy a munkák interdiszciplinálisak legyenek, azaz, több tudományterületet is érintsenek.

egyetemikonyvbemutato1.jpg

A Miskolci Egyetemen tanuló diákok abban a szerencsés helyzetben vannak, hogy csaknem minden tudományterület művelői jelen vannak az intézményben. Mivel pedig a tehetséges ember nem szakbarbár, általában igénye van arra, hogy különböző tudományterületeken szerezzen ismereteket, és azt hasznosítsa, beépítse saját tudományos tevékenységébe. Ezt úgy kívánja a jövőben erősíteni az egyetem, hogy ösztönözi hallgatóit a karközi kutatásokban való részvételre.
T.Ákos


Az értékeléshez be kell jelentekeznie.

Hozzászólások

Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezned. Jelentkezz be vagy regisztrálj.

Legyél te az első hozzászóló.

Miskolc TV mai műsora

2024-05-18 (Szombat)
Nincs műsorkiírás erre a napra... nézzen vissza később!