VB 2014

Olaszország-Paraguay: 1-1

2010-06-14 23:24

Az F-csoportban a világbajnok címvédő olaszok döntetlent játszottak Paraguay együttesével, így mindkét csapat egy-egy pontot könyvelhetett el magának.

Heves jégesővel előzte meg a mérkőzést, nem akármilyen körülményekre kellett felkészülnie a játékosoknak.

A paraguayi válogatott védekező játékkal kezdtek, a támadás lehetőségét az olaszoknak adták át, akik talán Andrea Pirlo hiánya és a szakadó eső miatt nem tudtak élni a lehetőségeikkel.

A kihagyott olasz helyzetek már az első félidőben megbosszulták magukat, hiszen a 39. percben A. Torres beadásából Antolin Alcaraz megszeri a vezetést a paraguayiaknak.

A második félidőben a megsérült Gianluigi Buffont Federico Marchetti váltotta a kapuba, a dolog érdekessége, hogy Buffon az első, akit lecseréltek az olasz válogatottban a világbajnokságon kapusposzton.
Az olasz taktikai változtatások ugyanis a 64. percben Simone Pepe bal oldali szögletét középen elvétette a paraguayi hálóőr így a Barriostól elszakadó Danielen De Rossi öt méterről a kapuba lőhetett. 1–1

Az eredmény a meccs végéig megmaradt, bár mindkét gárda átállt a támadó játékra a cserék révén. A csoportban ezzel az eredménnyel Olaszország és Paraguy is egy-egy pontot tudhatott magáénak.