DVTK

Negyedszer is vereség - videóval!

2010-03-20 16:06

Az NB I. negyedik tavaszi fordulójában az első pontjaira váró Diósgyőr a tabella harmadik helyén álló ETO csapatát fogadta. Az első félidő végén lőtt Józsi tizenegyesgóllal elvitték Miskolcról a három pontot a vendégek, így a DVTK továbbra is pontképtelen tavasszal.

Roberto Rivelino, az 1970-es mexikói labdarúgó-világbajnokságon győztes, Pelével felálló brazil válogatott tagja a DVTK századik születésnapjának alkalmából küldött üdvözlő levelet a klubnak. A mérkőzés előtt a Szemléletváltást Miskolcon Egyesület elnöke, Hircsu Ákos és Hubay György mutatta be a bekeretezett levelet. Cikkünk itt olvasható az üdvözletről. A mérkőzés gyászszünettel kezdődött - a DVTK egyik törzsszurkolója hunyt el, már a jegye is megvolt a mai mérkőzésre.
A Diósgyőr kezdőcsapatában helyet kapott a sérülés után visszatért Vlado Jeknić, de Gal és ©upić is tagja volt a Győr elleni tizenegynek - utóbbi egy sorral előrébb került. A csatársorban Brnović mellett ezúttal Balajti kapott szerepet. A vendégek távoli lövésekkel veszélyeztettek az elején, de a DVTK is gyakran megfordult a vendégtérfélen.
Az első félidő végén Babić ugrott ki lesgyanús helyzetben, Malinauskas szabálytalanul szerelte, a megítélt büntetőt Józsi lőtte a bal alsó sarokba: 0-1.

A szünetben cserélt a DVTK és a Győr is. Babić nem tudta folytatni a játékot, helyette Stanisić jött. Tornyi Barnabás kettős cserét hajtott végre: lejött George és Roszel, a pályán Sajdo és Lippai tűnt fel.
Ebben a játékrészben hiába küzdött a DVTK és küldte pályára harmadik csatárnak Bajzátot is a hazaiak trénere, több gól nem született, a Győr a második félidőben kapura sem lőtt, de megőrizte egygólos előnyét. A mérkőzés utolsó percében kapus nélkül maradt az ETO, mert Stevanović megkapta második sárgáját is időhúzásért.
A Diósgyőr helyzete egyre nehezebb, hiszen a rivális Nyíregyháza hazai környezetben 2-1-re legyőzte a Kaposvárt, így már hat pont a miskolciak hátránya a szabolcsiakkal szemben.

Fotók a mérkőzésről itt >>

DVTK - Győri ETO 0-1 (0-1)

Miskolc, 3000 néző. Játékvezető: Andó-Szabó Sándor ( Ring György, Tóth István)

DVTK: Malinauskas – Bognár, Gal, Jeknić, Zámbó – George, ©upić, Vukadinović, Roszel – Balajti, Brnović. Vezetőedző: Tornyi Barnabás.
Csere: George helyett Lippai és Roszel h. Sadjo a szünetben, Zámbó h. Bajzát a 77. percben.
Győri ETO: Stevanović – Babić, Fomumbod, Fehér, Szabó – Tokody, Pilibaitis, Józsi, Kink – Aleksidze, Nikorec. Vezetőedző: Pintér Attila.
Csere: Kink helyett Ceolin a 41.percben, Babić h. Stanisić a szünetben és Nikorec h. Koltai a 60.percben.

Gól: Józsi 11-esből a 45.percben.

Sárga lap: Malinauskas (45.p.), Jeknić (50.p.), Tokody (57.p.), Stevanović (86.p.).

Piros lap: Stevanović a 90. percben.

Tornyi Barnabás: Gratulálok ellenfelünknek. Jogos a kritika, nem rúgtunk gólt, sőt nem játszottunk jól, gyávák voltunk, és én is hibáztam, mert két helyen nem találtam el a csapatot - a szünetben lecserélt emberektől nem ezt vártam. Most azt mondom a tizenegyes előtti szituációról, hogy les volt.

Pintér Attila: Az első félidőben az történt a pályán, amit mi akartunk. Több helyzetet alakítottunk ki, egy jogos tizenegyessel pedig megszereztük a vezetést és megérdemelt győzelmet arattunk. Ha Stevanović két sárga lapja időhúzás volt, akkor a DVTK kapusa is megérdemelte volna a pirosat, hiszen gólhelyzetben kitörő játékos ellen szabálytalankodott.