Sport

Kiütéses győzelem a főpróbán

2010-02-23 18:27

A tavaszi idény előtti utolsó edzőmérkőzésén magabiztos, 5-1-es győzelmet aratott a DVTK csapata az NB III. Tisza csoportban szereplő Cigánd együttese ellen.

Nem kellett sokáig várnia a „kis füvesre” kilátogató közönségnek az első piros-fehér találatra: az 5. percben Lippai beadásából Igor Gal bólintott a jobb alsó sarokba. Tíz perccel később Bacsa Patrik kapott egy remek kiugratást a bal szélen, centerezése Brnovićot találta meg, aki a labdaátvétel után higgadtan helyezett a hálóba: 2-0.

Félóra játék elteltével Bacsa egyre többször húzódott ki a jobb szélre, ez megzavarta a vendégeket, Lippainak több területe is lett: egy megkerülős csel után kiugrott a védők közül, majd passzát követően ismét a montenegrói csatár volt eredményes.

A 37.percben Zámbó is előremerészkedett. Egy szöglet utáni kipattanót küldött a kapu felé, ám lövése elkerülte azt.
A félidő utolsó percében Bacsa tette ki szélre Dobosnak a játékszert, aki átívelte a túloldalra, ahol Roszel „Rooney” érkezett és előrevetődve fejelt a hálóba: 4-0.

Az első játékrészben Malinauskasnak kevés dolga volt, egyszer akadt hárítandó lövés, amit magabiztosan fogott.
A szünetben több cserét hajtott végre Tornyi Barnabás. A félidőt lecseréléséig főként Lippai veszélyes szabadrúgásai jellemezték, rögtön az elején ©upić fejelt beadásából – ebből az akcióból nem lett gól. Kisvártatva Sadjo-Bacsa összjáték következett, a fiatal támadó egy testcsellel elküldte védőjét, ám közepre adását követően elillant a gólszerzési lehetőség.

Az 55.percben Lippai a kaput célozta meg egy szabálytalanság után megítélt szabadrúgásból, ám csak az oldalháló rezzent meg.
A mérkőzésen rendkívül agilis Bacsa is gólt szerezhetett volna, azonban George Menougong beadásáról épphogy, de lemaradt.
Negyedórával a vége előtt George kínálta meg a cigándiak hálóőrét egy életerős lövéssel, de gólt a cserékkel frissített sárga-zöldek szereztek. Horváth lőtt mintegy 18 méterről laposan kapura, amely besurrant Ivan Radoą alatt.

A 85.percben George-ot rúgták fel a tizenhatoson belül, a büntetőt a sértett végezte el, és higgadtan helyezett a bal alsó sarokba, ezzel kialakult a végeredmény: 5-1.

Legközelebb pénteken lép pályára a DVTK Debrecenben, immár bajnoki mérkőzésen – remélhetőleg hasonlóan gólerős produkcióval.

DVTK – Cigánd SE 5-1 (4-0)
Diósgyőr, 200 néző. V: Nagy.
Diósgyőri VTK: Malinauskas (Radoą, 46.) – Bognár (Somorjai, 46.) Gal, ©upić, Zámbó – Dobos, Lippai (Vukadinović, 68.), Vukadinović (Búrány, 46.), Roszel (Sadjo, 46.) – Bacsa, Brnovic (George, 46.)
Gólszerzők: Gal (5.perc), Brnović (14. és 32.p.), Roszel (45.p.), George (11-esből a 85.percben), ill. Horváth (81.p.)