DVTK

DVTK-Eger 2:2

2010-02-16 18:30

Edzőmérkőzést játszott a Diósgyőri VTK csapata a harmadosztályú Eger együttese ellen kedden. A mérkőzésen súlyosnak tűnő bokasérülést szenvedett Zoran ©upić.

A találkozó a két csapat előzetes megállapodása alapján háromszor harminc percből állt.

Jól kezdődött a mérkőzés a piros-fehérek számára, már a 11. percben megszerezték a vezetést: egy szép jobb oldali kényszerítő után Bognár adott középre, Brnović előrevetődve fejelt az egri kapu hosszú sarkába. Nem sokkal később Bajzát kisodrózva lőtt kapura, ám lövését hárította a vendégek hálóőre. Ebben a játékrészben Vukadinović és Huszák veszélyeztettek távoli lövésekkel, de egyik kísérlet sem találta el a kaput.

A második harmadban előbb megsérült Zoran ©upić - ellenfelével együtt ugrott fel fejelni, de szerencsétlenül ért földet és a bokájához kapott, le is kellett cserélni. Vukadinović került egy sorral hátrébb, de ez nem akadályozta meg abban, hogy gólpasszt adjon: ismét Brnović bólintott a hálóba. A játékrész vége előtt egy kezezés után megítélt tizenegyest értékesítettek az egriek: 2-1.

Az utolsó harmadban több fiatal is lehetőséget kapott - főleg a védelemben - akik nem vallottak szégyent, noha az utolsó percben egyenlített az Eger. A DVTK pénteken a bajnoki nyitány csúszása miatt a szlovák harmadosztályú FK Bodva Moldava nad Bodvou ellen mérkőzik meg.

DVTK  - Eger 2:2

Diósgyőr, műfüves pálya, 250 néző, V: Dósa

DVTK 1. harmad: Malinauskas - Bognár, Gal, ©upić, Zámbó - Somorjai, Huszák, Vukadinović, Bechan - Bajzát, Brnović

DVTK 2. harmad: Malinauskas - Bognár, Gal, ©upić (Roszel), Zámbó (Hegedűs) - Huszák (Dobos), Ricketts, Vukadinović, Somorjai (Búrány) - Bajzát, Brnović

DVTK 3. harmad: Giák - Takács, Gal (Bihari), Hegedűs, Polényi - Dobos (Bacsa), Búrány, Bajzát (Lippai), Roszel (Lipusz) - Balajti, Zsivoczky

Gólszerzők: Brnović (2), ill. Csatlós (11-esből), Kálmán

A mérkőzésen részt vett a DVTK szineiben két új próbajátékos is az angol Ricketts, valamint Kiran Bechan, indiai származású holland labdarúgó személyében.