DVTK

Diósgyőri győzelem! (DTVK – FTC 3–0)

2009-11-04 19:21

A diósgyőriek egy héten belül másodszor is elverték a Fradit. Szerda este három gólt lőtt a Ferencvárosnak a miskolci csapat. A mérkőzésre az FTC az NB III-as csapatával érkezett, mert a Ligakupa mérkőzéssel azonos időben bajnoki meccset is játszott a Fradi a Győr ellen. A DVTK is elég „tartalékosan” futott ki a pályára.

DVTK: Besarion - Lakatos, Horváth Sz., Viskovic, Horváth G. - Nagy R., Kállai, Bálint, Lipusz - Szabó V., Apostu
FTC: Holczer - Vattai, Gold, Horváth G., Sváb - Nyilasi, Szabó R., Vass, Takács - Papp, Kovács

Játékvezető: Farkas Ádám
1000 néző

2. perc: Már a mérkőzés elején nagy hazai helyzet. Szabó V. lépett ki a védők között de a kifutó kapusba vágta a labdát.

10. perc: Nagy Diósgyőr mezőnyfölényben telik a játék helyzetek nélkül.

15. perc: Az első negyedóra végére góllá érett a hazai nyomás. Lipusz adott be jól balról és az érkező Szabó V. 7 méterről a kapuba csúsztatott (1:0).

25. perc: Továbbra is a Fradi térfelén folyik többnyire a játék, sorra maradnak ki a helyzetek.

33. perc: Végre sikerült góllá váltani az egyik helyzetet a sok közül. Apostu kapott jó labdát a leshatáron. Egyedül vihette a kapusra a labdát és nem is hibázta el a kínálkozó lehetőséget. Magabiztosan rúgta a labdát a kapu jobb oldalába (2:0).

44. perc: A félidő vége előtt egy perccel kihagyhatatlannak tűnő helyzetet puskázott el a Diósgyőr. Szabó V. kapott gólpasszt Apostutól, de szinte a kapu torkából fölé lőtt.

45. perc: A játékvezető lefújta az első félidőt. Szünet.

46. perc: A félidőben cserélt mindkét edző. A DVTK-ban Kállait Menyhért váltotta, a Fradiba pedig Sajó és Yang érkezett Horváth és Kovács helyére.

52. perc: A második félidőben sem kellett sokáig várni Diósgyőr gólra. Szabó V. adott be balról és Apostu szép mozdulattal a kapu jobb oldalába rúgta a harmadik gólt (3:0).

56. perc: Újabb hazai csere. Nagy helyett Góhér a pályán.

65. perc: A ritka FTC-helyzetek egyikeként Yang próbálkozott kapura lövéssel, de Besarion magabiztosan hárított.

68. perc: Megint csere a Diósgyőrnél. Bálint helyett Bokros.

73. perc: Góhér szabadrúgását Menyhért fejelhette tisztán kapura, de sajnos a labda a kapu mellé szállt.

77. perc: Horváth helyett Illés a hazaiaknál.

83. perc: A mérkőzés végére a cserekapusnak is játéklehetőséget ad Aczél Zoltán edző. Besarion helyett Giák a kapuban.

86. perc: Újabb csere, ezúttal a vendégeknél. Takács helyett Bogáti.

89. perc: Lipusz adott be balról, de Góhér nagy helyzetben a kapu mellé fejelt.

90. perc: Újabb érdemleges esemény már nem történt. A játékvezető lefújta a mérkőzést. A végeredmény 3–0

Edzői nyilatkozatok:

Aczél Zoltán (DVTK): Örülök, hogy pár nap után ismét sikerült legyőzni a Ferencvárost. Igaz, nem az első csapatukkal érkeztek hozzánk, hanem a fiataljaikkal, akik nagyon tehetségesek, néha elég könnyen jöttek át a mi játékosainkon. Jót tett a csapat önbizalmának a két győzelem. Szeretnénk a hétvégén Kaposvár ellen nyerni, és akkor kissé talán sikerül elkerülni a kieső zónából.

Dejan Milovanovic (FTC): Sajnos, az első félidőben elég gyengén játszottunk. A másodikban már kicsit bátrabb volt a játékunk, de sajnos, ez sem volt sokra elég. A Diósgyőr megérdemelten nyert, amihez gratulálok nekik.