DVTK

Aczél Zoltán: "Ide még egyszer nem jövünk!"

2009-11-01 17:26

Kedden hoz döntést az MLSZ a félbeszakadt FTC-DVTK mérkőzéssel kapcsolatban. Bármi is lesz a határozat, a Diósgyőr biztos nem játssza le újra a mérkőzést. Igaz furcsa is lenne ha egy 2 góllal vezető csapatot ezzel sújtatának, ráadásul a vesztésre álló csapat szurkolói miatt. Aczél Zoltán edző mindenesetre előre leszögezte véleményét: "Ezt a mérkőzést biztosan nem játsszuk újra, akármilyen határozatot is hoz az MLSZ, mert én nem hozom még egyszer ide a csapatot. Persze mást elképzelni sem tudok, mint azt, hogy megkapjuk a három pontot, de ha mégsem, akkor 3-0 a Fradinak, mert mi nem jövünk el".

Az MLSZ fegyelmi bizottsága kedden foglalkozik a mérkőzéssel, mivel a szabályzat szerint félbeszakadt találkozók esetén nem kell megvárni, amíg az ellenőri jelentés beérkezik a szövetségbe, hanem a soron következő fegyelmi bizottsági ülésen a két érintett klub illetékeseinek automatikusan meg kell jelenniük.

A mérkőzést Sulyok Gergely játékvezető a 64. percben félbeszakította, miután a ferencvárosi szurkolók egy csoportja - a Diósgyőr 3-1-es vezetésénél - megpróbált bemászni a pályára, illetve átjutni a vendégszektorba. A rohamrendőrök felsorakozása nyomán valamelyest lecsillapodtak a kedélyek, ugyanakkor a lelátón felgyújtottak néhány széket, pirotechnikai eszközök és székdarabok repültek a gyepre. Csaknem negyedóra várakozás után folytatódott a játék, de pár pillanattal később, amikor petárdák hullottak a pályára, a bíró lefújta a találkozót.

Bedagadt arccal hagyta el az Üllői utat szombaton este Balajti Ádám. A világbajnoki bronzérmes U20-as válogatott tagja egy Dragóner Attilával történt ütközést követően került a földre. A Diósgyőr játékosa szerint szándékos volt az eset, de elmondása szerint nincs benne harag.

A mérkőzés egyetlen pozitív "hozadéka", hogy a rendőrség a mérkőzés utáni utcai rendcsinálás során elfogott egy már régóta körözött bűnözőt.