DVTK

FTC-DVTK 1:3-nál félbeszakadt

2009-10-31 14:23

Félbeszakadt a Ferencváros-Diósgyőr NB I-es bajnoki labdarúgó mérkőzés a 68. percben a hazai csapat szurkolóinak folyamatos rendbontása miatt.

Úgy látszik sikerült rendezni a sorokat a Paks elleni bajnoki és az MTK elleni kupa mérkőzés, illetve Aczél Zoltán edző lemondási szándéka óta. A felek tárgyalóasztal mellé ültek. Jó másfél órán keresztül egyeztettek, aztán Nagy Béla ügyvezető közölte: továbbra is Aczél Zoltán dirigálja a csapatot, kitölti szerződését, és a hátra lévő három bajnoki találkozón ő ül a kispadon.

- Nem lett volna semmi értelme a váltásnak. Három összecsapás vár az együttesre, egy új tréner szinte meg sem tudna ismerkedni a kialakult helyzettel, máris véget érne a küzdelem. Bízunk Aczél Zoltánban, és pontosan tudjuk, hogy nem ő a felelős az eddigi szereplésért. Nagyon későn oldódott meg a tulajdonlás kérdése, csaknem másfél tucat labdarúgó távozott Diósgyőrből, az újak pedig még most is folyamatosan érkeznek. Fentiek alapján úgy döntöttünk, fejezze be Zoli azt a munkát, amit elkezdett, és a lehetőségekhez képest igyekezzen kihozni a játékosokból a maximumot – tájékoztatta a MiNap-ot Nagy Béla.

A DVTK labdarúgói már kedden bizonyíthattak volna, ugyanis Magyar-kupa mérkőzés visszavágón fogadták az MTK gárdáját. A helytállás elmaradt, sőt, igen kellemetlen élménnyel „ajándékozta meg” szurkolótáborát az alakulat. A fővárosiak 3-0 arányban nyertek, és könnyedén kerültek a kupában a legjobb nyolc közé. A diósgyőri drukkereknek ismét csak a felismerés maradt: ez a csapat igen szerény produkcióra képes. Aczél Zoltán sem titkolta csalódottságát, a tréner közvetlenül a lefújás után úgy fogalmazott, hogy együttesének semmi köze nem volt a mérkőzéshez.

Szombaton viszont jött az újabb feladat: az ugyancsak mérsékelten szereplő Ferencváros vendége volt a piros-fehér csapat. A győzelmi kényszer mind a két csapatot nyomja, ezért parázs csata, izgalmas 90 perc várható.
- Sokkal többet kell nyújtanunk, mint eddig. Remélem, hogy ezúttal nem lesznek megingások védelmi négyesünknél, és támadóink is határozottan cselekednek majd a zöld-fehér kapu előterében – mondta az esélyeket latolgatva Aczél Zoltán még a mérkőzés előtt.
A tréner nem számíthatott az eltiltását töltő Horváth Gábor játékára, a találkozó szombaton fél hatkor kezdődött.

Sulyok Gergely játékvezető a 69. percben félbeszakította a mérkőzést, miután a ferencvárosi szurkolók egy csoportja nehezen viselte a DVTK 3-1-es vezetését és megpróbált bemászni a pályára, illetve átjutni a diósgyőri szektorba. A rohamrendőrök felsorakozása nyomán valamelyest lecsillapodtak a kedélyek, ugyanakkor a lelátón felgyújtottak néhány széket, pirotechnikai eszközök és székdarabok repültek a gyepre. Csaknem negyedóra várakozás után folytatódott a játék, de pár pillanattal később, amikor petárdák hullottak a pályára, a bíró lefújta a találkozót.

gólszerzők: Tóth B. (62.), illetve Huszák (17.), Jeknic (48.), Lippai (55.)

sárga lap: Tóth B. (51.), illetve Takács P. (51.), Vukadinovic (59.), Milicic (61.)

Ferencváros: Megyeri – Lowton (Martínez, a szünetben), Dragóner, R. Wolfe, Alcantara – Rósa D. (Pisanjuk, a szünetben), Ashmore, Morrison, Kulcsár D., Tóth B. – Ferenczi

Diósgyőr: Kovács Z. - Takács P., Bognár, Milicic, Jeknic – Huszák, Búrány, Lippai, Vukadinovic – Balajti (Szabó V., 67.), Ivancsics

A pénteken edzőváltáson átesett Ferencváros – Craig Short lett az új vezetőedző - az ígéretekhez híven hatalmas lendülettel kezdett, ám a diósgyőri védelem kihúzta kapott gól nélkül a kritikusnak számító első negyedórát. Emellett a kontrák is veszélyesek voltak, és a 17. percben Huszák egy szép kapáslövéssel megszerezte a vezetést a vendégeknek. A zöld-fehérek a bekapott góltól görcsössé váltak, elképzelés nélkül próbálták támadásaikat szövögetni.

A félidő hajrájában a hazaiak Sulyok Gergely játékvezetőnek köszönhették, hogy nem kerültek emberhátrányba, miután Dragóner súlyos szabálytalanságát nem vette észre. A korábbi válogatott védő – aki a petárdaügy után először kapott helyet a csapatban – úgy lekönyökölte Balajtit, hogy az U20-as világbajnokságon bronzérmet nyert támadónak ömlött a vér a fejéből.

A fordulást követően a vendégek gyakorlatilag tíz perc alatt eldöntötték a mérkőzést két szabadrúgásgóllal. A hazai ultrák ekkor olyasmit tettek, amire nem nagyon volt még példa a klub történetében: összeszedték a drapériákat és kihúzódtak szektorukból. A 62. percben Tóth Bence egy parádés szabadrúgásgóllal visszahozta a reményeket, ám néhány szurkolót (a vendég drukkerek melletti szektorban) ez már nem érdekelt, ők berohantak a pályára. A gyorsan közbelépő rohamrendőrök akadályozták meg, hogy tovább romoljon a helyzet. Sulyok Gergely az öltözőbe rendelte a csapatokat.

A találkozó negyedórányi szünet után folytatódott, de az első labdaérintést követően pirotechnikai eszközök tömkelegét dobálták a szurkolók a pályára, így Sulyok véget vetett a találkozónak.

Várhatóan súlyos következményei lesznek az esetnek a hazai klubra nézve.