DVTK

Remek siker Diósgyőrben!

2009-08-22 12:05

Győzelemmel búcsúztatta a Diósgyőr a Belgiumba szerződő Köteles Lászlót, Aczél Zoltán együttese 4-1-re verte a Kecskemétet a Soproni Liga 5. fordulójában. A miskolciak remek első félórát produkáltak, 26 perc alatt háromszor is bevették a még a szünet előtt szépítő vendégcsapat kapuját

A diósgyőri nézők nem a megszokott helyükről buzdíthatták ma délután kedvenceiket. A stadion-rekonstrukció megkezdődött, ennek keretében hétfőtől bontják a keleti oldalon található hét lelátót. A drukkerek így ma a tribünre, illetve a kanyarokba szorultak. Pedig a buzdításra ezúttal a szokásosnál is nagyobb szükség volt: a Kecskemét tavaly feljutott a legjobbak közé, és első idényében ámulatba ejtette a sportág barátait.

- A találkozó előtt a hazai vezetők Köteles Lászlót köszöntötték, aki Genkbe igazolását követően ezen a meccsen búcsúzott – nézőként – a hazai publikumtól.
A társak gyorsan csatlakoztak az ünnepi hangulathoz, már a 4. percben gólt ünnepelhettek: Milicsics csúsztatott a léc alá egy élesen a kapu elé csavart szabadrúgást. Az első negyedóra kiegyenlített, változatos focija után a félidő közepén robbantott a DVTK: előbb Szabó Viktor terelte közelről a kapuba Lipusz átadását, majd Balajti zárt le egy szólót góllal a kapust is kicselezve.

Mielőtt túl nagy lett volna az eufória a lelátón, szépített a Kecskemét. Yannick beadása Horváth Gáboron felperdülve éppen Csordás elé került, aki a Köteles távozása után Kaposvárról kölcsönvett Kovács kapus alatt a kapu közepébe gurított.

Fordulás után már jóval kevesebb helyzetet alakítottak ki a csapatok. Próbált előre jönni a Kecskemét, Tomiszlav Szivics hamar frissítette is csapatát, a miskolciak fala azonban remekül állta a rohamokat. A másik oldalon a főleg Balajti és Lipusz irányába küldött indítások rejtették magukban a veszélyt, az utolsó passzok viszont rendre pontatlanra sikeredtek.

Lazareanu kapus is megpróbálta még feldobni kicsit a meccset, elkezdett cselezgetni a rátámadó Nagy Róberttel szemben, végül az oldalvonalon túlra volt kénytelen tisztázni. A hajrában Balajti Ádám még feltette a koronát teljesítményére, így a DVTK teljesen megérdemelten, fölényesen győzött.
Diósgyőr – KTE-Ereco 4-1 (Milicsics 4., Szabó V. 24., Balajti 26., 91. ill. Csordás 32.)