DVTK

Pontot rabolt a fővárosban a DVTK

2009-05-03 19:32

Újpest FC - Diósgyőri VTK 2-2 (0-0)Újpest, 4000 néző, vezette: Szabó (Tóth, Kelemen).Újpest FC: Balajcza - Dudic, Korcsmár, Mijadinoski, Pollák - Simek, Bozic, Kethevoama, Jucemar - Simon A., Tisza. Vezetőedző: Szentes Lázár.   Diósgyőri VTK: Köteles - Lakatos, Bogunovic, Milicic, Gohér - Viskovic - Kamber, Takács P.  - Szabó V., Homma - Tóth M. Vezetőedző: Gálhidi György.

Csere: Takács P. helyett Búrány az 52., Dudic helyett Bori a 68., Jucemar helyett Stokes a 74., Szabó V. helyett Szélpál a 76., Kethevoama helyett Kincses a 87., Tóth M. helyett Lipusz a 93. percben.
Sárga lap: Korcsmár a 64., Búrány a 73., Viskovic a 82. percben.
Gólszerző: Kethevoama (1-0) az 55., Tóth M. (1-1) az 56., Homma (1-2) a 67., Korcsmár (2-2) a 69. percben.

Az Újpest számára igen egyszerű volt a képlet a hétközi, MTK-tól elszenvedett vereséget követően: ha továbbra is ott akart maradni a Debrecen sarkában a bajnoki címért folytatott harcban, akkor ma le kellett győznie a rendkívül kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtó Diósgyőrt.
Szó se róla, alaposan belekezdtek a Rajczit és Kabátot is nélkülöző újpestiek, az első félidő során több mint 10 alkalommal vették célba Köteles kapuját, ám egyik kísérletből sem született gól. Ha valaki azt hinné, hogy a borsodiak előtt egy lehetőség sem akadt, az nagyot téved. Sőt, igazi ziccerek a diósgyőriek előtt adódtak, ám köszönhetően Balajcza emberfeletti bravúrjainak a lila-fehérek megúszták kapott gól nélkül. Az első 45 perc sok helyzetet, élvezhető mérkőzést, motivált csapatokat hozott, azt mondjuk, ennél soha rosszabbat!
A második félidő aztán még jobb játékot, és végre gólt, pontosabban gólváltásokat is hozott: Foxi szépségdíjas találatára Tóth, majd Homma góljára Korcsmár válaszolt, így hamar kialakult a 2-2-es végeredmény.
A végig rendkívül szervezetten játszó DVTK nagyszerű kontráinak köszönhetően 1 pontot rabolt a Szusza Ferenc Stadionból.