Magyar ezüst a SzinvaNet-en

2007-07-23 12:31

Prohászka Csaba párosban második lett a miskolci nemzetközi kerekesszékes tenisztornán, ahol hét ország 19 mozgássérült versenyzője küzdött a világranglista-pontokért. A verseny ideje alatt nem volt ritka a 35-40 fokos meleg, ami igencsak megnehezítette a körülményeket. A világranglistán legjobb helyen álló magyar, a Top-20 mezőnyébe tartozó Farkas László ezúttal a szervezésben segédkezett – a hazai élgárda többi játékosa azonban elindult a hagyományos miskolci viadalon.

A magyarok közül Navratyil Sándor sikerrel jutott a legjobb 16 közé, ám ott vereséget szenvedett a későbbi győztes, 1. kiemelt cseh Brychta elleni mérkőzésen.
Prohászka Csaba 4. kiemeltként hatalmas csatában, a döntő játszma rövidítésében kapott ki a negyeddöntőben a horvát Miksic elleni mérkőzésen (7:5, 0:6, 6:7). Szintén e körben búcsúzott az 5. kiemelt miskolci Braun János, akit a szlovákiai Gergely győzött le két játszmában.
Párosban a Braun, Vazuras (görög, 3.) kettős, valamint a Domokos, Molnár és a Navratyil, Serényi duó a legjobb nyolc között búcsúzott. Prohászka Csaba viszont az osztrák Pfundner társaként bejutott a döntőbe, ahol az 7:5, 6:1 arányú verséget szenvedett az 1. helyen kiemelt Brychta, Gergely (cseh, szlovák) egység ellen.