Sport

Visszavágott a DVTK a Puskás Akadémiának!

2014-07-27 18:06

Az OTP Bank Liga nyitófordulójában a Puskás Akadémiát fogadta a DVTK csapata vasárnap délután. Szivics Tomiszláv korábban kellemetlen ellenfélnek nevezte Benczés Miklós csapatát, amely legutóbb örülhetett Miskolcon, hiszen győzni tudtak a Diósgyőr otthonában, van tehát miért visszavágni. Ez sikerült, a DVTK ma 2-1-es győzelmet aratott! Kövesse a mérkőzés eseményeit portálunkon!

Az első félidő gól nélkül zajlott, a másodikban a felcsúti csapat már alig jutott el a diósgyőriek kapujáig. Pedig a meccs elején még mindkét oldalon voltak helyzetek, igaz, az első félidő derekától már a diósgyőriek irányították a játékot. A második félidő elején a hazaiak igyekezetét néhány perc alatt gól igazolta, majd a 72. percben még egyet rúgtak a diósgyőriek. A meccs legvégén, a hosszabbításban Lencse góljával szépített a Puskás Akadémia.

OTP Bank Liga 1. forduló

Diósgyőri VTK - Puskás Akadémia 2-1 (0-0)

A mérkőzés fontosabb eseményei élőben

93'
Vége a mérkőzésnek.

91'
Gól! A védők mögé betett labdát Lencse lőtte a hálóba. DVTK - PAFC 2-1

90'
Három perc hosszabbítás

87'
Jobb oldali PAFC-szöglet után Vaszicsku próbált lövéshez jutni a "sűrűben", nem sikerült neki

72'

Góóól! Husic ugratta ki Bacsát, aki elment a bal oldalon, majd 8 méterről a hosszúba tekert. 2-0-ra vezet a DVTK!

50'
Góóóól! Bognár ívelte előre a labdát, Grumic letette Nikházinak, aki azonnal megjátszotta Husicot, a balhátvéd pedig 10 méterről a kapuba gurított. Vezet a Diósgyőr!

Vége az 1. félidőnek

44'
Vendég bedobás után középen luftot rúgott Polonkai, majd Tamás Márk bombázott 20 méterről, Antal mellre vette a labdát

41'
Bognár hosszú indítása a jobb oldalon felfutó Okukát találta meg, akinek fejese azonban Hajdúch zsákmánya lett

40'
Nikházi a 16-os bal sarkának közeléből végzett el egy szabadrúgást, a léc alá tartó lövést Hajdúch tolta a kapu fölé

35'
Denkovic már közel a kapuhoz az alapvonalról ívelt keresztbe, Antal bele tudott paskolni a labdába, végül felszabadított a védelem

31'
Elek ugratta ki Marjanovicot, a ki 15 méterre az alapvonaltól ráfordult, lövése egy blokkoló védőről pattant szögletre

23'
Gohér lőtt 25 méterről, középről kapu fölé-mellé

19'
Marjanovic passza után Husic lódult meg és harcolt ki egy szögletet. Bognár beadása kijött, az ismétlése elszállt a fejek fölött

16'
Bognár a 16-os bal oldali sarkától tette jobbal a hosszú sarok felé a labdát, Hajdúch kivetődve szedte fel azt Grumic elől

16'
Debreceni indítása után Husic húzott el a szélen, beadása után Tamás fejelte oldalra a labdát

15'
Gohér bal oldali beadása után Debreceni fejelte el a labdát, Tóth ismételt jobbról, Antal lehúzta a játékszert

Helyszín:
Miskolc, Diósgyőri Stadion

Kezdési időpont: 2014. július 27. vasárnap 18:30

Játékvezető
: Bognár Tamás (Erős Gábor, Horváth Róbert; Farkas Ádám, Berke Balázs).

A DVTK kezdőcsapata
: Antal - Okuka, Alves, Debreceni, Husić - Marjanović, Elek, Bognár I., Nikházi - Bacsa, Grumić. Vezetőedző: Szivics Tomiszláv.

Kispadon
: Radoš, Vági, Egerszegi, Gosztonyi, Bori, Németh M., Takács T.
A DVTK csapatából Barczi Dávid sérülés miatt hiányzik.

Szivics Tomiszláv pénteki sajtótájékoztatóján kellemetlen ellenfélnek nevezte Benczés Miklós csapatát, amely legutóbb örülhetett Miskolcon, hiszen győzni tudtak a Diósgyőr otthonában, van tehát miért visszavágni. Mint mondta, a csütörtöki mérkőzés sokat kivett a játékosokból, de van elég erejük hozzá, hogy vasárnap is hozzák a kötelezőt és megszerezzék a három pontot. A cél mindenképpen a győzelem, hogy a szurkolókkal együtt örülhessenek és ünnepelhessenek Miskolcon, a saját pályájukon. Ugyanakkor azt is bizonyítani szeretnék, hogy fejlődtek, hogy léptek előre az előző bajnoksághoz képest és, hogy „ez már egy komoly csapat” – tette hozzá.