Sport

Vízilabda Eb - Bronzérmes a magyar női csapat

2014-07-26 18:09

ADD TO IWIW FACEBOOK TWITTER LIVE GOOGLE

A magyar női vízilabda-válogatott a harmadik helyen végzett a budapesti Európa-bajnokságon, miután a szombati bronzmérkőzésen 10-9-re legyőzte az olasz csapatot.

Nem kezdett jól a magyar csapat (0-2), de fokozatosan feljavult a játéka és két negyed után két góllal vezetett. A harmadik felvonásban ugyanakkor nem tudott a kapuba találni a házigazda, az olaszok pedig ezt kihasználva egyenlítettek.

A hazai gólcsendet Kisteleki Dóra törte meg a zárónegyedben, majd Szűcs Gabriella találatával ismét két góllal vezetett a magyar csapat. Ezt követően a vendégek kétszer is felzárkóztak, de egyenlíteni már nem tudtak.

Merész András együttese így a 2012-es eindhoveni kontinensviadalon, illetve a tavalyi barcelonai világbajnokságon szerzett bronzérme után ismét a dobogóra léphet fel egy nagy tornán.

Későbbi hír: Spanyolország válogatottja szerezte meg az elsőséget a nőknél a budapesti vízilabda Európa-bajnokságon, miután a szombat esti döntőben legyőzte Hollandia csapatát.