Rekordok dőltek az úszóbajnokságon

2014-07-26 11:19

Harmadik napján is túljutott a Miskolcon zajló országos gyermek úszóbajnokság. A 47. alkalommal sorra kerülő viadalon, pénteken 14 számban hirdettek bajnokot. Ezúttal csak egyéni számokban folyt a csatározás. A nap hőse Nagy Réka volt, aki két számban is megjavította az évjáratos rekordot.

Természetesen pénteken is megteltek a lelátók, zsúfolt nézőtér előtt zajlottak az előfutamok. A döntők során pedig óriási volt a buzdítás, hiszen a szülők saját csemetéiknek drukkoltak, a klubtársak pedig egymás sikeréért szorítottak.

A pénteki délután első döntőjében Berecz Balázs megszerezte sokadik elsőségét. A Kőbányai Sport Club 14 esztendős sportolója 100 gyorson két másodperccel előzte meg Himer Krisztofert, esélyt sem adott klubtársának, hiszen a rajt után azonnal az élre vágott, és előnyét fokozatosan növelte szerezte meg újabb aranyérmét. Ugyancsak hasonló győzelmet könyvelhetett el ugyanebben a számban, a C korcsoportban Sári Péter, aki remek rajt után iskolázta le a mezőnyt.

Holánszky Laura igazán nem panaszkodhatott, hogy nincs jó napja! Az FTC mindössze 12 éves úszója előbb első lett a 200 méteres gyorson, majd nem talált legyőzőre a 400 méteres vegyesen sem. Mindkét számban kiemelkedett a mezőnyből, teljesen megérdemelten győzött. Ez utóbbi számban a második helyen érkezett be a célba Nagy Réka, aki még csak 11 éves (egy évvel idősebbek között szelte a habokat), és új korosztályos rekordot repesztett!

Ezt a produkcióját egyébként megtette még egy másik számban, a 200 mellen is, ahol ráadásul ő érdemelte ki a bajnoki aranyérmet. Már 50 méternél ő fordult elsőnek, utána pedig még növelni is tudta a tempót, eredménye önmagáért beszél. Ebben a számban született meg a miskolci fiatalok egyetlen döntős helyezése, amely Vécsei Réka nevéhez fűződött, az előző napi negyedik hely után most egy hatodik pozíciót könyvelhetett el.

Berecz Biankáról is csak az elismerés hangján lehet szólni, ugyanis a Kőbánya Sport Club sportolója egészen döbbenetes tempóban harcolta ki 100 pillangón az első helyet. A fővárosi győzelmek közben jóleső érzés volt azt látni, hogy vidéki fellegvárak is kitesznek magukért. Kiskunhalas például Nagy András révén jeleskedett, aki első lett a 200 pillangón. Szombathely, Debrecen, Békéscsaba és Szeged is felvillantott néhány tehetséget, nem kell félni a hazai úszósport jövője miatt.

Eredménye:
100 méter fiú gyors, B korcsoport: 1. Berecz Balázs (Kőbánya Sport Club) 54.92, 2. Himer (Kőbánya Sport Club) 56.26, 3. Tiszai (BHSE) 57.12.

100 méter fiú gyors, C korcsoport: 1. Sári Péter (Budafóka SE) 58.70, 2. Jászó (Úszóklub Pécs) 59.74, 3. Sándor (Debreceni Sportiskola) 1:02.04.

200 méter leány gyors, A korcsoport: 1. Holánszky Laura (Ferencvárosi TC) 2:11.01, 2. Stadler (Kaposvári Adorján) 2:13.17, 3. Berecz B. (Kőbánya Sport Club) 2:13.25.

200 méter fiú hát, B korcsoport: 1. Szabó Bálint (Darnyi Tamás SC) 2:08.81, 2. Milák (Érdi Úszó Sport SE) 2:12.53, 3. Büky-Erdős (Zala víz Úszó Klub) 2:14.38.

200 méter fiú hát, C korcsoport: 1. Zombori Gábor (Budafóka SE) 2:21.09, 2. Jászó (Úszóklub Pécs) 2:26.67, 3. Gönczöl (Szombathelyi VSC) 2:27.74.

100 leány pillangó, A korcsoport: 1. Berecz Bianka (Kőbánya Sport Club) 1:06.41, 2. Papp J. (TFSE) 1:08.65, 3. Tankó (Jövő SC) 1:08.74.

200 méter fiú pillangó, B korcsoport: 1. Nagy András (Kiskunhalasi ÚGYE) 2:10.92, 2. Szabó E. (Darnyi Tamás SC) 2:11.28, 3. Milák (Érdi Úszó Sport SE) 2:12.50.

200 méter fiú pillangó, C korcsoport: 1. Sári Péter (Budafóka SE) 2:21.26, 2. Bánóczki (BVSC) 2:23.07, 3. Galyassy (Vasas SC) 2:23.81.

200 méter leány mell, A korcsoport: 1. Nagy Réka (BVSC) 2:39.87, 2. Arnóczki (Újpesti TE) 2:43.90, 3. Treffler (BVSC) 2:44.30.

100 méter fiú mell, B korcsoport: 1. Berecz Balázs (Kőbánya Sport Club) 1:08.61, 2. Matejdesz (Békéscsaba Előre Úszó Klub) 1:10.41, 3. Dér (Szegedi Úszó Egylet) 1:11.04.

100 méter fiú mell, C korcsoport: 1. Zombori Gábor (Budafóka SE) 1:13.70, 2. Sári (Budafóka SE) 1:13.89, 3. Börcsök (Vasas SC) 1:17.70.

400 méter leány vegyes, A korcsoport: 1. Holánszky Laura (Ferencvárosi TC) 5:05.61, 2. Nagy Réka (BVSC) 5:11.56, 3. Treffler (BVSC) 5:13.13.

400 méter fiú vegyes, B korcsoport: 1. Huszti Dávid (Kőbánya Sport Club) 4:40.66, 2. Molnár M. (Szombathelyi VSC) 4:45.99, 3. Selmeci (Dunaferr SE) 4:49.64.

400 méter fiú vegyes, C korcsoport: 1. Sári Péter (Budafóka SE) 5:00.36, 2. Galyassy (Vasas SC) 5:07.33, 3. Bánóczki (BVSC) 5:13.64.