Nagy izgalom után ez a vége: továbbjutott a Diósgyőr!

2014-07-24 20:38

Az Európa-liga 2. selejtezőkörének visszavágóján a Litex gárdáját fogadta a DVTK csapata Nyíregyházán. Az első mérkőzés előtt a Litex számított esélyesnek – 0–2-es győzelme után a Diósgyőr. Az első félidőben 11-esből ismét vezetést szerzett a DVTK, a második félidőben azonban két gyors gólt is lőtt a Litex. A vége ezért idegölően izgalmas lett. De a lényeg, hogy végül a Diósgyőr mehet tovább! A magyar csapatok közül csak a Diósgyőr

A meccs után Tomiszláv Szivics így értékelt a meccset közvetítő televízió mikrofonja előtt: – Mondtam az első meccs előtt, hogy kemény az ellenfél, mondtam a második előtt, hogy nagyon jó csapat ellen játszunk. Szívünket-lelkünket odatettük, összességében megérdemeltük a továbbjutást. A Litex ellen ez nagyon jó eredmény. Az, hogy a végén visszaállt a csapat, nem volt tudatos, ez pszichológia, még nem hiszünk a sikerben, akkor sem, amikor szinte a kezünkben van. Remélem, javítunk majd ezen. A kispadunk pedig rövid. Ez egy bravúr!

A DVTK a harmadik fordulóban - amelynek továbbjutói már a főtáblára kerülésért harcolhatnak - az orosz Krasznodarral találkozik. Az első mérkőzést hazai pályán játsszák jövő csütörtökön, a visszavágót pedig egy héttel később rendezik.

Jegyzőkönyv

Európa Liga-selejtező, 2. forduló, visszavágó:
Diósgyőri VTK-Litex Lovecs (bolgár) 1-2 (1-0). Továbbjutott: a Diósgyőri VTK 3-2-es összesítéssel.

Nyíregyháza, 4500 néző, v.: Hänni (svájci)

Gólszerzők: Gosztonyi (38., 11-esből), illetve Jordán (80., 85., a másodikat 11-esből)
sárga lap: Okuka (84.), illetve Cvetkov (27.), Vajushi (45.), Boumal (76.), Nedljakov (93.)

DVTK: Antal – Okuka, Debreceni, Kádár, Husic – Egerszegi, Elek – Bacsa, Bognár (Marjanovic, 63.), Gosztonyi (Bori, 73.) – Grumic (Németh M., 82.)

Litex Lovecs: Vinícius – Popov (Bozsikov, 86.), Bodurov, Mendy, Nedjalkov – Malinov (Rumenov, 77.), Boumal, Cvetkov (Angelov, 66.) – Asprilla, Jordán, Vajushi

Nagy lendülettel kezdett a vendég együttes és az első percekben szinte saját kapujához szegezte a Diósgyőrt. A Ligakupa-győztes magyar csapat azonban Bacsa nagy helyzetével jelezte, hogy nem adja fel a támadások lehetőségeit. A folytatásban is a bolgárok akarata érvényesült, ennek ellenére a hazaiak szereztek vezetést, az Okukával szemben elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetőt Gosztonyi helyezte a kapuba.

A fordulást követően is a bolgárok voltak a kezdeményezőbbek, de nem tudtak nagy helyzetet kidolgozni a jól záró diósgyőri védők gyűrűjében. A vendégek végül a 80. percben találták meg a rést a magyar csapat hátsó alakzatán, Jordán góljával egyenlítettek, majd öt perccel később Okuka felesleges szabálytalankodása miatt büntetőből is eredményes volt a kolumbiai támadó. Az utolsó percekben a bolgár csapat a továbbjutásért rohamozott, de a Diósgyőr végül kihúzta újabb kapott gól nélkül.

További El-eredmények:
A bajnoki ezüstérmes Győr a csütörtöki visszavágón 1-0-ra nyert a svéd Göteborg vendégeként; azonban így is búcsúzott 3-1-es összesítéssel.

A Ferencváros kiesett a második fordulóban a labdarúgó Európa-liga selejtezőjében, miután a múlt heti, idegenbeli 1-0-s vereség után a csütörtöki, hazai visszavágón is kikapott, 2-1-re a horvát HNK Rijekától.

Tudósításunk:

94. perc: DVTK - Litex 1-2 (1–0)

92. perc - ez már az idegek harca. Amikor egy bedobásnál Nedjalkov kezéből kicsúszott a labda, és a Diósgyőré lett, a bolgár olyan dühösen reagált, hogy sárga lapot kapott.

A 91. percben Nedjalkov a 16-os bal széléről adott be veszélyesen. Végül Bozsikov lőtt a kapu fölé.

Négy perc a ráadás, izzik a levegő a stadionban.

A 90. percben Egerszegit kellett ápolni, de folytatja a játékot.

Folyamatosan a magyar kapu előtt pattog a labda. A 89. percben Jordan fejesét védte Antal.

Hatalmas nyomás alá került a Diósgyőr, amit nehezen bírnak. A bolgárok új erőre kaptak, nagy lehetőség előtt állnak.

A gól után cserélt a Litex. A 86. percben Popov helyett Bozsikov jön.

85. perc: DVTK - Litex 1-2
Okuka kezezett a tizenhatoson belül, a Litexnek megítélt 11-est Jordan értékesíti: félmagasan a kapu bal oldalába vágta a büntetőt.

A 83. percben újabb csere: Grumicot Németh Milán váltja.

80. perc: DVTK - Litex 1-1

A védők mögé lőtték a labdát a bolgárok, Asprilla jól startolt, és 14 méterről a kimozduló Antal mellett a bal alsó sarokba tette a labdát.

Nagyon támad a Litex a 78. percben. Először Jordan lőtt 15 méterről, Antal pedig védett, majd Vajushi jobb oldali szabadrúgása után Okuka fejelte el a labdát.

Marjanovic felvágta Boumalt, ezért sárga lapot kapott a 75. percben. Ugyanakkor újabb bolgár csere is történt: Rumanov jön be Malinov helyett.

Asprilla okozott némi izgalmat a 74. percben: elment a jobb oldalon, majd 13 méterről elengedte a labdát, de a kapu mellé lőtt.

A 11-est értékesítő Gosztonyi a szurkolók vastapsától kísérve hagyja el a pályát a 73. percben, helyett Bori áll játékba.

Ismét Antalnak kell hárítania egy szögletből lett veszélyes fejes után. Malinov megpróbálkozott a kipattanó labdával, de a kapu mellé vágta.

A 70. percben Marjanovic is megmutatja, miért küldte be Szivics: egy szép passzt küld Gosztonyihoz, de annak beadását oldalra kivágták a bolgárok.

Egy ütközés után Grumicért aggódhatnak a szurkolók, az állkapcsát fájlalja a diósgyőri, de ápolni nem kell. A kis pihenő után a bolgárok folytatják – visszakapták a kirúgott labdát.

Angelov egy perc múlva harminc méterről be is mutatkozik, de lövése elszáll a kapu fölött.

A 64. percben cserél a DVTK, Bognár helyett Marjanovic áll be. Két perc múlva Balakov is cserél, Cvetkov helyett Angelovot játszatja.

Antal nem unatkozik, a 62. percben Malinov 20 méteres lövését tornázta a kapu fölé. A szögletből nem lett helyzet.

Antalnak megint Vajushi adott munkát, de a diósgyőri kapus bravúrosan helyt állt: a 61. percben a bolgár laposan a bal alsó sarokra lőtt 9 méterről.

Az 58. percben Grumicot buktatták, Mendy Jackson besárgult. Bognár szabadrúgását védi a kapus.

Vajushi sok munkát ad a Diósgyőr játékosainak. Az 57. percben veszélyesen passzolt keresztbe a DVTK tizenhatosán belül, a másik oldalról érkező Jordan-passz után Kádár mentett.

Az 54. percben Vajushi a diósgyőri térfél közepéről lőhetett szabadrúgást, az ívelt labda érintetlenül hagyta el a pályát.

A Diósgyőr sem áll be védekezni, az 53. percben, egy szép támadás végén Husicot már a 11-es vonal mögött szerelte Boumal.

A bolgárok nem adják fel, az 50 perc környékén először Kádár szerelt szögletre, a labdát Vajushi veszélytelenül ívelte be. Nem sokkal ezután ugyanő lőtt 20 méterről kapura, a lövést Okuka blokkolta.

A 47. percben szabadrúgást kapott a Litex, Vajushi 28 méterről hosszan ívelt előre,  Antal kirúgásával zárult a történet.

Elkezdődött a második félidő. A szünetben egyik csapat sem cserélt.

Egy perc hosszabbítás után vége az első félidőnek. Gosztonyi büntetőjével a félidőben az eredmény: DVTK - Litex 1-0

Kemény játékban támadnak a csapatok. Vajushinak az ötös jobb sarkáról elindított lövését Antal védte bravúrral. Az ezt követő szöglet nem volt veszélyes. Aztán egy kontra végén Okuka lőtt kapura 20 méterről, de egy védőről kipattant. Bögnár szögletét védte a kapus.

Gosztonyi nem pihen, a 40. percben szögletre mentett, a Diósgyőr védelme a beadás után könnyedén felszabadított.

38. perc: DVTK - Litex 1-0

Bognár passza után Okuka ellen szabálytalankodtak, a megítélt büntetőt értékesítette: higgadtan passzolta a labdát a bal alsó sarokba, Barriviera hiába vetődött jó irányba!

38. perc: 11-est kapott a DVTK

Husic szögletre menti Jordántól a labdát a 35. percben. Malinov lövését kifejelték a  diósgyőriek.

A 33. percben Kádár okozott zavart a vendégek kapujánál, beívelt labdája miatt összeszaladt a 16-os vonalánál Mendy és a kapusa, de végül a Litexnél maradt a labda.

Egyre erősebb a DVTK, többször mutatják meg erejüket, de a 31. percben ismét kapuközelbe kerültek a bolgárok: Vajushi 8 méterre az alapvonaltól lőtt kapura, Antal Botond biztosan védett.

Ezután Elek harcolt ki szögletet. Gosztonyi lövését Kádár elől kifejelték.

A 27. percben Cvetkov szabálytalankodott Okukával szemben a kezdőkörben. Előbbi sárga lapot kap, utóbbi ápolást. Egy percre el is hagyja a pályát Okuka, de szerencsére visszatérhet.

A 24. percben újra Malinov lépett be a 16-oson belülre, és tette középre, az érkező Vajushi elé a labdát, azonban az a kapu mellé csorgott.

Az első félidő felénél még mindig többet tartózkodik a labda a DVTK térfelén. Két bolgár kapuralövés is követi egymást gyorsan egymás után, Malinov előbb mintegy 20 méterről lőtt a kapu jobb oldala mellé, majd egy támadás végén róla pattant a labda a kapu bal felső sarka mellé.

A Litex sem lankad, a 16. percben ismét dolga akadt Antalnak, egy 20 méteres bolgár lövést hárított vetődve.

A 14. percben Elek indította a félpályáról a kiugró Bacsát, ám a beadás elakadt egy védő lábában.

A 12. percben gyönyörű választ adott a Diósgyőr az eddig történtekre, bár az óriási helyzet kimaradt. Husic, Bognár, Grumic és Bacsa volt a labda útja, aki 8 méterről a hosszú alsó sarok mellé gurított, centikkel tévedett.

A 9. percben újabb veszélyes szabadrúgás-lehetőséghez jut a Litex, de Jordan mellélőtte. Rögtön utána egy saját térfélen elkövetett rossz diósgyőri megoldás okozott izgalmat, de szerencsére fölöslegesen: Antal futott ki messzire a kapujából, a labdát nem érte el, de szerencsére Asprilla lábát sem, aki hosszan tolta meg a játékszert.

Továbbra is harcos a bolgár csapat, a 6. percben Vajushi 22 méteres szabadrúgása a sorfalban kötött ki, ismétlése pedig Grumicról vágódott le.

A mérkőzés elején a bolgárok tartották a labdát, a 2. percben Asprilla jobb oldalról adott középre, de felszabadított a DVTK védelme. Két perccel később Antal húzza le - gond nélkül - a labdát egy bal oldalról, a félpálya közeléből, érkező bolgár szabadrúgás után.

Az első DVTK-szurkolók 7 óra előtt megérkeztek a stadionba. Ugyanakkor a Debrecenben lejátszott DVTK - Birkirkara UEFA Európa Liga selejtező mérkőzésen felhangzott szurkolói rigmusok miatt szektorbezárással büntette a DVTK-t az európai labdarúgó szövetség. De bízhatunk benne, hogy ez nem csökkenti majd a szurkolók kedvét, hangerejét.

A DVTK tiszta feketében, a Litex tiszta narancsban játszik ma este.