DVTK

Hárompontos, háromgólos búcsú a hazai pályától!

2014-05-17 18:07

A Diósgyőr jó második félidei játékával biztosan győzte le 3-0-ra a vendég Pécs csapatát a bajnokság utolsó hazai meccsén, az OTP Bank Liga 29. fordulójában, szombaton. Az első félidőben egyik csapat sem tudott komolyabb helyzetet kialakítani, ugyanakkor az iramra nem lehetett panasz. A második játékrész elején gyorsan vezetést szerzett a Ligakupa-győztes Diósgyőr, és a Pécs már hiába cserélt, nem tudott gólt lőni. Így a Diósgyőr itthon tartotta a három pontot, és a tabellán megelőzte ellenfelét.

A gólok története: Az 50. percben Bacsa Patrik küzdött a labdáért, a szögletzászlótól erős védői kísérettel érkezett a tizenhatoson belülre. Ott Futácshoz passzolt, akinek lövése egy védőn felperdülve a bal alsó sarokban kötött ki.

Közel fél órával később, a 77. percben a DVTK egy szép támadása ért be: Barczi balról tette középre a labdát, és az érkező Grumic közelről a kapuba vágta. Alig két perc múlva, a 79. percben Eperjesi jobb oldalról érkező passzát Grumic a felső lécre lőtte – a kipattanót labda viszont az érkező Batiojáé lett, DVTK – PMFC 3–0!

OTP Bank Liga, 29. forduló:
Diósgyőri VTK - PMFC-Matias 3-0 (0-0)
Diósgyőr, 4500 néző, v.: Becséri
gólszerző: Futács (50.), Grumic (77.), Batioja (79.)
sárga lap: Kostic (64.), Kádár (84.), illetve Nagy J. (5.), Horváth A. (67.)

Diósgyőr: Rados - William Alves, Debreceni, Kádár, Husic - Eperjesi, Kostic, Elek Á. (Barczi, a szünetben), Batioja - Bacsa (Gosztonyi, 76.), Futács (Grumic, 64.)

PMFC: Gőcze - Nagy J., Balogh B., Lantos, Mohl - Városi (Fröhlich, 82.), Horváth A. (Rácz, 68.), Kővári, Márkvárt, Zsdrál - Szatmári L. (Wittrédi, 81.)