Kramnyik győzött

2007-05-02 17:03

Fantasztikus partik után véget ért a Lékó plusz sakk sorozat harmadik találkozója, amely során Lékó Péter az aktuális világbajnok Vladimir Kramnyik ellen mérkőzött. A páros rapid sakkmérkőzés végeredménye: 4-3 a világbajnok javára.

lekozaro.jpgA két klasszis 1994-es, döntetlennel véget ért világbajnoki döntő mérkőzése után mindenki úgy tekintett a Lékó + Kramnyik nyolcjátszmás páros rapidsakk mérkőzés sorozatra, hogy ennél nehezebb dolga nem is lehetett volna a magyar nagymesternek, de ennél látványosabb és izgalmasabb sakktalálkozó sem szerveződhetett volna. Ezeknek megfelelően kezdődött a harc, amely során ritkán látható megoldások sorozatát mutatták be a mérkőzők, valóban fantasztikus formában sakkoztak a nagymesterek. A harmadik nap hozta el azokat a játszmákat, amelyekről még sokáig beszélnek majd sakk körökben, hiszen abban a két partiban káprázatosabbnál – káprázatosabb megoldásokat láthatott a szép számú közönség. Az első parti Kramnyik, a második pedig az ellenállhatatlanul játszó Lékó Péter sikerét hozta így a döntés az utolsó napra maradt. Az utolsó nap első partijában bár a magyar klasszis sötéttel játszott, mégis nekirontott ellenfelének, aki visszavágott és döntetlen lett a vége. Az utolsó játék a 30. lépésben fejeződött be, komoly küzdelem után újból remiben megállapodva, így alakult ki a végeredmény: 4-3 az orosz világelső számára.
– Természetesen egy rapid mérkőzés, az valahol egy show-mérkőzés, de viszont Kramnyik ellen játszani egy nagyon nagy élmény, és óriási lehetőség, az ember rengeteget tanulhat belőle, és a világ legjobbja ellen egy mérkőzést játszani nem ugyanaz, mint egy-egy páros mérkőzés – értékelt Lékó Péter.
A magyar nagymester a páros rapid sakk mérkőzés sorozat befejeztével már az elisztai világbajnoki jelöltek tornájára készül, Miskolc a negyedik Lékó plusz-ra, az első Lékó sakkiskola tanulói pedig a jövő nagy eredményeire.