Négygólos vereség a Pakstól

2014-04-26 22:14

Hatalmas meglepetésre nagy vereségbe szaladt bele a papíron a dobogóért harcoló Diósgyőr hazai pályán a forduló előtt még kieső helyen álló Paks ellen: a tolnaiak 4-0-ra győztek Miskolcon, az első negyedórában még fölényben játszó, ám utána egyre inkább széteső DVTK ellen.

Így elléptek a 15. helyről, a diósgyőriek viszont lépéshátrányba kerültek a Vidivel, a Fradival és a Haladással szemben. A Paks szeptember 13., 18 meccs és 225 nap után győzött újra az NB I-ben.

NB I, 26. forduló

Diósgyőr 0 – 4 MVM Paks

Események percről-percre!

92′ Vége, 0-4!

89′ Bravúr! Most Futács léc alá tartó fejesét tolta ki a paksi kapus!

86′
És ez is! Grumic két méterről fejelt, de a szögletnél nem túl jól kimozduló Molnár védett a rövid saroknál.

86′ Kimaradt! Husic szépen indult be balról, jó labdát is kapott, de 11 méterről, jobbal nem találta el a kaput.

85′
Jön Tököli is, Bartha helyére.

83′
Báló váltja Könyvest a Paksnál.

79′
Kis kakaskodás a pályán, Futács és Kovács párharca robbantotta ki.

78′ A cserejátékos rögtön egy szabadrúgással próbálkozott 22-23 méterről, Rados ölbe kapta a labdát.

77′
Lázok jön, Simon megy.

76′
Szabó távoli szabadrúgását a bal saroknál csípte el Rados szépen.

75′
Vági szabálytalankodott Barthával, újabb sárga. Vitatja.

72′ Kecskés is besárgult.

66′
KAPUFA! Futács 18 méteres, egy blokkoló lábon felpattanó lövése a felső lécről került ki szögletre. Molnárnak esélye sem lett volna ezúttal.

66′
Grumic 18-ról kínálta meg laposan Molnárt, másodszorra védett a paksi kapus a bal alsó saroknál.

63′ Vági beadása után Futács fejelt - épp Molnár kezébe.

61′
Batioja váltja Barczit a DVTK-nál.

61′
Könyves rántotta le Eleket, ez is sárga.

57′ GÓÓÓL! 0-4! Könyves 13 méterről vágott be egy szöglet után elé csorgó labdát.

56′
Elek Simonnal szabálytalankodott, sárga lap. A DVTK kapitánya így nem játszhat majd a Haladás elleni rangadón.

53′ Diósgyőri helyzet: Grumic szép labdaátvétel után éles szögből lőtt közelről, Molnár védett, majd Kovács rúgta ki a labdát a kapu elől.

49′
Vadász és Rados nem értette meg egymást egy beadásnál, a labda Kecskés elé került, akinek a lövését térddel védte a diósgyőri kapus, javítva hibáját.

46′ Itt a folytatás. Kettőt cserélt a DVTK: Kádár és Nikházi helyére Debreceni és Bacsa érkezett.

46′
Félidő, nagy meglepetésre 0-3 az állás!

38′
GÓÓÓL! A 15. gólját szerző Simon Attila biztos lábbal vágta be a 11-est, 0-3!

36′
BÜNTETŐ! Az alapvonali játékvezető jelezte Solymosinak, hogy Kádár kihúzta Könyves lábát.

34′
GÓÓÓL! Bartha vezetgette a labdát és mivel nem támadta meg igazán senki, 21 méterről a jobb sarokba zúdította azt! 0-2!

30′
GÓÓÓL! Vezet a Paks! Egy szöglet utáni kavarodás végén, Könyves rosszul eltalált lövését követően Szabóról csorgott a labda a hazai kapuba! 0-1!

27′ Gosztonyi balról, "Csikar-szögből" próbált meg a kapuba csavarni egy szabadrúgást, Molnár visszavetődött és nagyot védett. Ravasz volt megint a DVTK játékosa!

25′
Bori távoli lövése trükkösen pattant meg a blokkon, Radosnak nagyot kellett védenie, hogy kitolja a léc alól a labdát!

21′
Könyves 16 méteres lövése kerülte el kevéssel a bal alsó sarkot. Éledezik a Paks!

17′ Gosztonyi balról elvégzett, ravasz szabadrúgását ütötte ki a léc alól Molnár. A szöglet után Futács jobbról ágyúzott az oldalhálóba.

14′ Nikházi ballal, 17 méterről lőtt a jobb kapufa mellé.

7′
Egyelőre az utolsó passzokba, megoldásokba rendre hiba csúszott a DVTK-nál, helyzetet még nem tudtak kialakítani a nagy mezőnyfölény ellenére.

4′ Ahogy azt várni lehetett, a Diósgyőr rögtön támadólag lépett fel.