Bajnoki negyedik az Aluinvent-DVTK

2014-04-26 20:30

Elveszítette a két győzelemig tartó bajnoki bronz párharc második, idegenbeli összecsapását szombaton este az Aluinvent-DVTK együttese Sopronban, így az UNIQA Euroleasing Sopron csapata a bronzérmes.

Remekül kezdték a mérkőzést a diósgyőri hölgyek, és bár hihetetlen, de igaz: az első negyedben nem rontottak középtávoli dobást, tehát 100%-os hatékonysággal, 8 kísérletből 8-at süllyesztettek el a soproni gyűrűben. A lányok koncentrációja és harcossága a második negyedben sem lankadt és mindent megtettek azért, hogy ragadjanak ellenfelükre.

Ebben a harcban az élen járt Rebecca Tobin, aki 18 pontot szórt az első félidőben, amivel az egész mezőny legeredményesebb tagja volt. A második félidőben kiütközött, hogy a házigazdáknak jóval hosszabb a kispadjuk és jóval több a merítési lehetőségük klasszis játékosok tekintetében. Mindenképpen ki kell emelni, hogy a soproni „nyerő" páros, Fegyverneky és Hawkins összesen 50 (25-25) pontot dobott a mérkőzésen. A diósgyőri csapat mindent megtett és kihozta a szezonban rejlő maximumot, ami ezúttal a bajnoki negyedik helyhez volt elegendő.

Női kosárlabda NB I. Bronz párharc 2. mérkőzés

UNIQUA Euroleasing Sopron - Aluinvent-DVTK 75-66 (21-21, 20-14, 21-18, 13-13)

Sopron, 800 néző. Játékvezető: Kapitány Gellért, Farkas Gábor, Németh András.

UNIQA Euroleasing Sopron: Fegyverneky 25/3, Ciglar 5, Simon Zs. 9/3, Hawkins 25/3, Krnjic 4. Csere: Zsovár, Tetemondova, Stankovic 7, Weninger, Licskai. Vezetőedző: Igor Polanek.

Aluinvent-DVTK: Bukovszki 2, Raven 12/6, Jansone 14/3, Tobin 20, Czank 3. Csere: Sverrisdóttir 4, Horváth B. 2, Bálint 6, Dubei 1, Szabó P., Szabó B., Vincze 2. Vezetőedző: Miguel del Jesús López Alonsó. A két győztes mérkőzésig tartó bronz párharcot az UNIQA Euroleasing Sopron csapata nyerte 2-0-ra.

Igor Polanek: - Bár a rájátszás előtt nem a 3. helyet céloztuk meg és csalódottak voltunk az elődöntőbéli kiesésünk után, de örülünk, hogy sikerült megszereznünk a bronzérmet. Gratulálok a csapatom egész évi teljesítményéhez és természetesen a DVTK csapatának is, akik megnehezítették a dolgunkat és egy igazán jó párharcra késztettek bennünket.

Miguel del Jesús López Alonsó
: - Nagyon harcosan és jó felfogásban, jó dobó teljesítménnyel kezdtük a mérkőzést, ami az egész első félidőt jellemezte. A második játékrészre kicsit elfáradtunk. A Sopronnak van hat minőségi külföldi játékosa és több magyar válogatott is, ami nagy előny volt a véghajrához közeledve. Gratulálok a Sopron csapatának a bronzéremhez. Gratulálok és köszönöm a lányoknak az együtt töltött 4

xx xx xx

Mint ismeretes, a bajnoki bronz párharc első összecsapását szerdán este játszották Miskolcon, itt is vereséget szenvedett az Aluinvent-DVTK együttese a vendégségbe érkező soproniaktól.