DVTK

MK: előny a Debrecennél

2014-04-15 20:15

4-2-re győzött hazai pályán, azaz kétgólos előnyre tett szert a DVSC a Diósgyőr elleni első Magyar Kupa-elődöntőn. A miskolci visszavágót május 7-én rendezik majd meg.

Az első komolyabb helyzetet a Loki alakította ki a 7. percben, de a védők tisztáztak Seydi középre gurítása után. A volt DVTK-csatár a 21. percben már nem passzolt, hanem fejelt, méghozzá a kapuba, Volas pörgette középre a labdát, a támadó pedig a gólvonalról bólintott a hálóba (1-0).

Bő tíz perccel később megduplázta a DVSC az előnyét, Volas volt ezúttal a befejező közelről, megelőzve a védőket és a kapust is (2-0). Három percre rá azonban szinte a semmiből szépített a DVTK: Debreceni fejelte le a labdát Grumicnak egy bal oldali beadás után, a szerb csatár pedig 5 méterről, Verpecz lábai között a hálóba pofozta azt (2-1). Ezzel azonban még nem volt vége a tökéletesen kihasznált helyzetek sorának, a 41. percben, egy gyors kontra végén Szakály két embert is lekötött, majd ügyesen passzolt a balösszekötő helyén érkező Bódihoz, aki végül 10 méterről, Rajic lábai között a hálóba lőtt (3-1).

A szünet után egyértelműen az történt a pályán, ami a Debrecen akart, bár a hazaiak csak távoli lövésekkel veszélyeztettek, a vendégeknek sokáig ennyit sem hagytak. A csereként beállt Tisza gólja a 86. percben úgy tűnt, eldöntheti a párharcot, de Elek a 89. percben, egy szép szóló és egy megpattanó lövés után még mentett a helyzeten.  A 92. percben Tisza nevéhez fűződött az egyetlen nagyobb kimaradt helyzet.

Magyar Kupa elódöntő, első mérkőzés:

DVSC-TEVA - Diósgyőri VTK 4-2 (3-1)
gól: Seydi (21.), Volas (32.), Bódi (41.), Tisza (85.), illetve Grumic (36.), Elek (90.)

Fotó: Czeglédi Zsolt/MTI