Elődöntőben az Aluinvent-DVTK!

2014-04-13 21:18

A női kosárlabda bajnokság negyeddöntőjének második mérkőzésén az MTK vendégeként Budapesten lépett pályára az Aluinvent-DVTK csapata, és magabiztos játékkal begyűjtötte a továbbjutáshoz szükséges második győzelmet!

A Lopez-csapat rögtön az első percektől kezdve magához ragadta a kezdeményezést és egy igazán közönségszórakoztató mérkőzésen 31 pontos győzelmet aratott. A mai estén is nagybetűs csapatként játszottak a lányok, amit mi sem bizonyít jobban, mint a 10 pontszerző játékos.

Női kosárlabda NB I. negyeddöntő 2. mérkőzés
MTK-Budapest - Aluinvent-DVTK 49-80 (15-23, 16-24, 12-13, 6-20)

Budapest, 200 néző. Játékvezető: Bognár Tibor, Gorka Szabolcs, Jurák Krisztián.
MTK-Budapest: Bagi, Medgyessy, Vukov 3, Svitlica 23/6, Orsó 14/3. Csere: Cymmer 4/3, Karakašević 3, Reiner, Varga B., Szabó V. 2, Miháczi. Vezetőedző: Stevan Čupič.
Aluinvent-DVTK: Bukovszki 2, Raven 4, Czank 3/3, Jansone 19/6, Tobin 4. Csere: Sverrisdóttir 11, Horváth B. 11/9, Bálint 14/6, Dubei 3, Szabó P. 9, Szabó B., Vincze. Vezetőedző: Miguel del Jesús López Alonsó.

Kipontozódott: Svitlica (33.perc)

Az Aluinvent-DVTK 2-0-ás összesítéssel jutott tovább.

A két győztes mérkőzésig tartó elődöntőben a PINKK Pécsi 424 csapata lesz a DVTK ellenfele, miután a negyeddöntőben 2-0-ra legyőzték a Győr együttesét.

Stevan Čupič: - Csapatom félidőnként 10-10 percet bír. Hosszabb cserepaddal rendelkezik a DVTK és 4 minőségi légióssal. Sok sikert kívánunk neki a rájátszás további részében!
Miguel del Jesús López Alonsó: - Nagyjából a mérkőzés egésze alatt jól játszottunk, kivéve a 3. negyed első részét, amikor a koncentráció alább hagyott, de aztán vissza tudtunk találni a helyes útra. Fontos, hogy mindenki készen álljon arra, hogy játszik és pályára kerül, ahogy ezen a mérkőzésen is. Köszönjük szépen a szurkolók támogatását, akik elkísértek minket! Szerdán találkozunk a miskolci sportcsarnokban!