Sport

DVTK - Kaposvár: 1-0!

2014-04-12 18:58

ADD TO IWIW FACEBOOK TWITTER LIVE GOOGLE

A Diósgyőri VTK Elek Ákos fejesével 1-0-ra nyert a Kaposvári RFC ellen az NB I 24. fordulójában, így beérte pontszámban a Videotont és az FTC-t a tabellán.

A dobogótól mindössze három pontra álló Diósgyőr a ligautolsó Kaposvári Rákóczi FC csapatát fogadta az OTP Bank Liga 24. fordulójában. Az egyértelmű esélyek ellenére az első félidőben nem született gól, az 57. percben tudtuk megszerezni a vezetést: Gosztonyi András jobb oldali szöglete után Elek Ákos fejelt hat méterről a jobb felső sarokba, 1-0.

A 74. percben még nehezebb helyzetbe kerültek a vendégek, ugyanis Mbemba buktatta Futács Márkót, amiért két perc alatt megkapta második sárga lapját, így kiállították. Az eredmény nem változott, a Diósgyőr 1-0-ra nyert és az ötödik helyre állt a tabellán, ugyannyi ponttal, mint a Videoton és az FTC.

A mérkőzés eseményei percről-percre

90′ 3 perc a ráadás.

88′ Csere: Batioja-Marjanovic.

87′ Kostic 17 méterről egyből lőtt - a jobb sarok mellé.

82′ Csere: Gosztonyi-Kostic. 80′ Csere: Diallo-Bőle. 80′ Murai kapott lapot.

77’ Csere: Firtulescu-Bank.

75′ Gosztonyi lapos löketét fogta a Rákóczi kapusa.

74′ Egy újabb lap a védőnek, így Mbembát kiállítják.

73′ Lap Mbembának is.

71′ Egy szabadrúgás után Futács elé került a levágódó labda, ő azonban 7 méterről a léc fölé helyezett.

70′ Mulemo kapott sárgát.

64′ Lap Okukának.

63′ Nagy tűzijáték alakult ki a Kaposvár kapuja előtt, de menteni tudtak a vendégvédők.

62′ Gosztonyi szögletét Kádár csúsztatta meg remekül, Antal a léc alól mentett nagyot.

62′ Gosztonyi szabadrúgása után Antal üggyel-bajjal mentett a bal sarok elől.

61′ Csere: Florean-Murai.

57′ GÓÓÓL! Gosztonyi szöglete után Elek megelőzte emberét, és a jobb felsőbe csúsztatott (1-0)!

56′ Gosztonyi remek passzát Bacsa nem tudta átvenni helyzetben.

55′  Ott folytatják a csapatok, ahol az első félidőben abbahagyták.

48′  Egy veszélyesen belőtt szabadrúgásról csúsztak le a Kaposvár játékosai.

48′ Egy veszélyesen belőtt szabadrúgásról csúsztak le a Kaposvár játékosai.

46′ Cserével folytatódik a meccs: Bacsa váltotta Barczit.

45′ Félidő.

41′ Sárga Barczinak.

39′ Gosztonyi húzott el a bal szélen, középre ívelése után Futács sokáig várt, majd Nikházihoz került a labda, akit Mbemba szerelt.

38′ Nikházi lőtt a kapu fölé távolról.

31′ Gosztonyi ígéretes beadását ütötte ki Antal.

28′ A közönség hangosan vitatott 1-2 játékvezetői ítéletet az utóbbi percekben.

20′ Továbbra sem forognak veszélyben a kapuk.

13′ Gosztonyi hozta helyzetbe Futácsot, aki azonban gyengén lőtt, Antal felszedte a labdát.

11′ Küzdelmes játékkal telt el az első 10 perc.

5′ Nem volt még helyzet.

1′ Elkezdődött a mérkőzés.