Nagyarányú hazai siker a negyeddöntő első felvonásában

2014-04-11 21:35

Az egyik fél két győzelemig tartó párharcában az MTK ellen a negyeddöntő első mérkőzésén megszerezte az első győzelmet az Aluinvent-DVTK női kosárlabdacsapata pénteken a Generali Sportarénában. A közel 30 pontos hazai siker nem sok jót ígér a vendégeknek a vasárnapi budapesti visszavágóra. A mérkőzés legeredményesebbjének a 22 pontig jutó Rebecca Tobin bizonyult.

A Diósgyőr-MTK párharccal az utolsó negyeddöntő is kezdetét vette a női rájátszásban. A hazaiak már rögtön a feldobás után igyekeztek magukhoz ragadni a kezdeményezést, ami nem is ment rosszul, hiszen a vendégek vezetőedzője alig négy perc játék után időt kellett, hogy kérjen – már ekkor 10 pontos volt a DVTK előnye. Rebecca Tobin tarthatatlannak bizonyult az első negyedben, a center és a padról 8 gyors ponttal beszálló Sverrisdóttir vezetésével 22-10-re vezetettek a hazaiak.

A folytatásban azonban sikerült 10 ponton belülre kerülniük a vendégeknek, sőt volt olyan időszaka is a mérkőzésnek, amikor 5 pontra is megközelítette az MTK jóval esélyesebb ellenfelét. A nagyszünet után Baksa kosaraival tapadt a házigazdára az MTK, de ezt követően Bukovszki távolijával 17 pontra távolodott el a DVTK (53-36). Nem adták viszont könnyen a bőrüket a vendégek, Szabó Vivien hármasával a 28. percben ismét tíz pont alá jöttek (57-48).

A záró szakasznak 61-50-nel vágtak neki a felek, ám ebben a negyedben végleg lerázta magáról az addig jól küzdő MTK-t a Diósgyőr. Tobin és Bálint is ponterős volt, a távolság pedig átlépte a húszat egy 19-2-es szakasznak köszönhetően. A DVTK végül simán győzött, de a vendégek három negyeden át jól tartották magukat.

Eredmény:
Aluinvent-DVTK – MTK-Budapest 90-62 (22-10, 19-22, 20-18, 29-12)
Miskolc, negyeddöntő, 1. mérkőzés, vezette: Pozsonyi, Gál, Rácz
Diósgyőr: Bukovszki 5/3, Czank 4, Raven 13, Jansone 8/6, Tobin 22. Csere: Sverrisdóttir 10/3, Bálint 14/3, Horváth B. 7/3, Dubei 7/3.
MTK: Medgyessy 2, Orsó 13/9, Reiner, Szvitlica 15, Bagi 2. Csere: Baksa 13/3, Karakasevics, Cymmer 2, Szabó V. 7/3, Vukov 8/6.

Maikel López: – A negyedik negyedben felvettük a ritmust, és saját játékunkat játszva arattunk biztos sikert. Láttam azokat a hibákat is, amelyeket az első három negyedben elkövettünk. Lényeges, hogy játékosaink is tisztában voltak saját hiányosságaikkal. A rájátszásban összességében megtettük az első lépést.
Sztevan Csupics: – Az első három negyedben jól játszottunk, aztán a záró felvonásra elfáradtunk. A négy külföldit felvonultató DVTK fizikailag felőrölt bennünket.

Az egyik fél két győzelméig tartó párharc állása: 1–0, folytatás vasárnap 18:00 órától, Budapesten.

Fotó: Végh Cs.