Újra nyert a Diósgyőr

2014-04-05 16:18

Elhozta a három pontot Kispestről a DVTK az NB I 23. fordulójában. Futács Márkó a gólja után megsérült, a győztes találatot pedig első labdaérintéséből Zoran Kostić szerezte.

A találkozó előtt megkoszorúzták Puskás Ferenc a Bozsik Stadion főbejáratánál lévő emléktábláját a 2006-ban elhunyt legendás labdarúgó születésének 87. évfordulója alkalmából, amely a héten volt.

Hamar megszerezte a Honvéd a vezetést, a 9. percben egy szabadrúgást követően Emiliano Bonazzoli fejelt a jobb kapufára, Boris ®ivanović a kipattanót a hálóba bólintotta. A DVTK első helyzetéből egyenlített, Gosztonyi András remekül ugratta ki Bacsa Patrikot, aki Futács Márkó elé tálalt, a csatártárs pedig az üres kapuba passzolt. Nem tudott azonban góljának örülni a diósgyőri támadó, a lövésnél ugyanis a hazaiak védője, Patrick Ikenne-King beleszállt. A hátvéd is megsérült, őt a 28. Futácsot a 44. percben kellett lecserélni. A diósgyőri sípcsontja sérült meg, feldagadt, de saját lábán hagyta el a pályát. (A dvtk.eu tájékoztatása szerint a sérülés nem súlyos, de kellemetlen; vérömleny keletkezett a csatár sípcsontjában, ez pedig minden lépésnél fájdalmat okoz neki.)

A fordulás után, ahogy az első félidőben, dominált a Honvéd, a DVTK pedig kontrákra, kivárásra játszott. A 60. percben mégis a vendégek kerültek előnybe, a csereként pár pillanattal korábban beállt Zoran Kostić melléről került a labda a hálóba, miután Gosztonyi szabadrúgása a keresztlécen csattant. A piros-feketék hamar egyenlíthettek volna, de Ivan Lovrić ollózása a keresztlécről a gólvonal elé pattant.

A folytatásban mindent megtettek az egyenlítésért a fővárosiak, de a DVTK megőrizte előnyét. A Diósgyőr több mint hat év után tudott nyerni Kispesten.

Budapest Honvéd – DVTK 1–2 (1–1)

Budapest, Bozsik Stadion. V.: Erdős J. (Viszokai L., Bozó Z.; Németh Á., Kovács J. Z.).
Honvéd: Kemenes – King, Lovrić, Ignjatović, Baráth – Vécsei, Hidi, ®ivanović – Job, Bonazzoli, Lupoli. Vezetőedző: Marco Rossi.
DVTK: Radoą – Eperjesi, Vadász, Kádár, Husić – Barczi, Elek, Gosztonyi, Marjanović – Bacsa, Futács. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics.
Csere: King helyett Nagy G. (27. p.), Job h. Prosser (55. p.), ®ivanović h. Mancini (78. p.), illetve Futács h. Grumić (44. p.), Marjanović h. Kostić (60. p.), Gosztonyi h. Abdouraman (67. p.).
Gól: ®ivanović (9. p.), illetve Futács (21. p.), Kostić (60. p.).
Sárga lap: ®ivanović (13. p.), King (23. p.), Ignjatović (64. p.), Mancini (79. p.), ill. Barczi (36. p.), Husić (45. p.), Kostić (65. p.), Grumić (73. p.), Kádár (75. p.).

Edzői nyilatkozatok (forrás: Duna Televízió)

Marco Rossi: Hány gólszerzési lehetősége volt a Diósgyőrnek? Kettő? És nekünk? Számtalan. Ők kihasználták, mi nem, ezért vagyok ideges. Néhány idióta a lelátón nem érti, hogy ennyi lehetőségünk van, más csapatoknak több. Domináltunk a DVTK ellen, de nem váltottuk gólra helyzeteinket. A jövőben változtatni kell a helyzetkihasználáson.

Tomiszlav Szivics: Ráéreztem a cserére, így terveztem. Viccelek, de rámfér a humor is. Türelmes játékot terveztünk, kivártunk, ez volt a taktika. Nagyon sok mérkőzésünk volt az elmúlt egy hónapban. Nem haltunk bele a szépségbe, de megérdemeltük a győzelmet. 15 játékossal nehéz szépen játszani. Ez a csapat nem szokott hozzá ahhoz, hogy 3-4 naponta mérkőzése legyen. Jövő héten tudunk majd frissíteni, ami nagyon fontos. A mai siker szintén nagyon fontos volt, hat pont a Honvéd ellen egy szezonban nem rossz teljesítmény.

A 24. fordulóban, szombaton 18 órától a sereghajtó Kaposvárt fogadja a DVTK.