A Puskás Akadémia elvitte a három pontot

2014-03-29 14:14

Újra vereséget szenvedett a DVTK csapata a bajnokságban, ezúttal hazai pályán a Puskás Akadéma csapatától. A három büntetővel tarkított találkozón a hazaiak szerezték meg a vezetést, majd az egyenlítés után a vendégeknél volt az előny és az újabb egyenlítés is meg tudták szerezni a vezetést a 88-ik percben.

Az OTP Bank Liga 22. fordulójában a Puskás Akadémia volt a DVTK csapatának ellenfele. Az őszi találkozón a piros-fehérek örülhettek, akkor viszont a hazaiak a győzelmi szériájukban jártak Szivics Tomiszláv szerint győzniük kell, ha a dobogóra akarnak újra kerülni.

DVTK-PAFC: 2-3

Helyszín: Miskolc, Diósgyőri Stadion
Kezdési időpont: 2014. március 29. szombat 14:00
Játékvezető: Németh Ádám (Takács Gábor, Varga Gábor; Solymosi Péter, Szilasi Szabolcs).

A DVTK kezdőcsapata: Rajić - Vági, Debreceni, Kádár, Husić - Abdouraman, Elek, - Batioja, Gosztonyi, Bacsa - Grumić. Vezetőedző: Szivics Tomiszláv.
Kispad: Radoš, Eperjesi, Vadász, Gohér, Egerszegi, Barczi, Nikházi.
Puskás Akadémia FC: Hajduch - Lorentz, Vaszicsku, Szekeres, Nagy Zs., Polonkai, Tóth II B., Gallardo, Lencse, Czvitkovics, Tischler. Vezetőedző: Benczés Miklós.
Kispad: Somodi, Szakály D., Bertus, Tóth I B., Favio, Orbán G., Denković

Futács Márkó Újpesten kapott piros lapja, Zoran Kostić öt sárga lapja miatt nem léphet pályára.

Csere: Nagy Zs. helyett Oliveira a 23., Batioja helyett Barczi a 46., Gosztonyi helyett Nikházi az 59., Gallardo helyett Szakály D. a 67., Husic helyett Gohér a 74., és Polonkai helyett Tóth I Balázs a 80. percben.
Sárga lap: Nagy Zs. a 6., Debreceni a 40., Tóth II B. a 68. és Oliveira a 79. percben.
Gólszerző: Gosztonyi (1-0, 11-esből) a 17., Tischler (1-1) a 66., Lencse (1-2, 11-esből) a 77., Gohér (2-2, 11-esből) a 80., Tischler (2-3) a 88. percben.

Szivics Tomiszláv: Ma nem játszottunk jól. Ez volt a kilencedik meccsünk márciusban, látványos, hogy ez sok volt nekünk. Jól kezdtük a mérkőzést, megszereztük a vezetést, utána volt két helyzetünk, amelyeket be kellett volna rúgni. Ezt nem tettük meg, és jött a büntetés. A Puskás Akadémia jobb volt minden szempontból és megérdemelten győzött, gratulálok nekik.

Benczés Miklós: Azt ígértem, hogy támadólag fogunk fellépni, és a győzelemért játszunk, ez érződött is azt gondolom. Az elejétől fogva kezdeményezőbben léptünk fel, mi tettünk többet azért, hogy győzelemmel fejezzük be a mérkőzést. Az sem billentett ki a ritmusból, hogy az ellenfél szerezte meg a vezetést. Rengeteg lövésünk és jó passzunk volt, azt kértem a játékosoktól, higgyenek magukban. Mi tettünk többet a győzelemért, és nem mindig szokott így lenni, de ma igazságos volt a futball és miénk lett a 3 pont.

90+2, Eseménytelenül, a hazai szurkolók füttyszava mellett ér véget a mérkőzés, 2-3 arányban a Puskás Akadémia FC nyerte meg a találkozót.

88, 2-3. Egy beadás után Tischler Patrik három hátvéd között is a kapuba tudja juttatni a labdát.

86, mindkét csapat próbálkozik, de rengeteg az eladott labda és egyik csapat sem veszélyes igazán a kapukra.

81, Tóth Balázs érkezett Polonkai helyére.

80, 2-2. A harmadik büntetőt inti be Németh Ádám, miután Fabio kezezet a kapu előtt egy szögletnél. Gohér értékesíti és szerzi meg az egyenlítő gólt.

77, 1-2. Szakály esik el a diósgyőri 16-oson belül és a játékvezető "megeszi" a dolgot, 11-es. Lencse higgadtan értékesíti.

74,
Husic helyén Gohér folytatja.

69,
Husic beadását kitolja a kapus, majd a szögletnél is tisztáznak a vendég védők. Tóth Balázs kap közben sárgalapot.

68
, Gallardot tapsolja meg a diósgyőri publikum, helyére Szakály érkezik a pályára.

67,
1-1. Lencse ugrik ki, beadásába Debreceni ér bele, de így kerül Tischler elé, aki jól pörget el Rajic mellett.

66, szabadrúgást kap a PAFC a 16-os sarkáról, de Lencse fölécsavarta.

64
, Gallardo beadását üti Rajic.

62, gyors támadások oda-vissza, kicsit szétszakadt a középpálya.

59, Gosztonyi helyén Nikházi folytatja.

52, Barczi beadását valahogy fölé kotorják.

48, Gallardo beadását Vági vágta ki a kapu torkából

47
, Grumicé az első helyzet, de fölé ment.

A második félidőt a DVTK kezdte, a piros-fehérek cseréltak, Batioja helyett Barczi a pályán.

45,
Vége az első félidőnek, az utolsó percek meddő mezőnyjátékkal teltek.

40
, Grumic ad tiszta labdát Batiojának, de elügyetlenkedi a helyzetet. A másik oldalon Lencse lő kapufát szabadrúgásból, amely előtt Debreceni sárgult be.

38,
Batioja játsza be magát a büntető területre, de nem tudja beadni. A szögletet a védők kifejelik.

36,
Gallardo beívelését tolta ki Rajic, majd egy szöglettel veszélyeztetnek a vendégek.

34,
Lencse forgolódott a 16-oson belül, de Rajic a helyén volt.

29, Tischler fejesét tolja fölé Rajic, a szöglet veszélytelen.

26, Grumicnak volt kicsit hosszú egy indítás, így Hajduch takarított.

24, Előbb egy szöglettel próbálkoznak a vendégek, majd Lencse marad üresen a 16-oson belül és vágja rá, de Kádár blokkol.

23, cserél a PAFC, Nagy helyett Fabio a pályán.

21, Polonkai rúgta fölé.

19, Czvitkovics szabadrúgása veszélyeztetett.

17, 1-0! Gosztonyi higgadtan gurítja a bal alsóba, a kapus az ellenkező oldalra mozdult.

16, 11-est kap a Diósgyőr, Vágit vágta fel Nagy.

14, Debrecenit forgatta meg Lencse, de hosszan szöktette magát.