A mennyből a pokolba, tíz perc alatt

2014-02-23 21:07

Egy már megnyert meccset engedett ki a kezéből a Miskolci Jegesmedvék csapata a Ferencváros ellen.

A Jegesmedvék egy tétnélküli mérkőzésen, kicsit tartalékosan fogadták a Ferencvárost, hiszen az egész szezonra kieső Szilágyi mellett két külföldi védő, Durco és Boyle sem tudta vállalni a játékot sérülés miatt. A hátvédhiány megoldására Bob Dever Ritót is a hátsó alakzatba irányította. A Macik igazán jól kezdték a meccset, hiszen már a 2. percben megszerezték a vezetés: a buli utáni lövés kipattant a Meravyról, és Roczanov középről bevágta (1-0). A folytatás még jobb lett, hiszen 22 másodperc múlva ismét talpon volt a jégcsarnok közönsége: Popovics közelről mattolta a vendégkapust (2-0). A hazaiak fölényben játszottak, irányították a játékot és több helyzetet dolgoztak ki ellenfelüknél, igaz ezek ki is maradtak. A 14. percben Popovics egy védővel a nyakán vitte kapura a korongot. Lövésre szánta el magát, és a pakk át is ment Meravy mammutjai között, de azokon irányt változtatva végül a elcsorgott a kapu mellett.

Egy-egy gól mindkét oldalon

A második harmadra egy sokkal jobban felpörgő Ferencváros jött ki, így Duschekneks jóval több munkája volt, sőt jó pár nagy bravúrt is be kellett mutatnia. A 11. percben közel másfél percre kettős előnybe került a Miskolc, ám ezt nem sikerült kihasználni. A 16. percben, emberelőnyben szépített a Fradi: Ojanen oldalról lopta egy kicsit a távolságot, majd kilőtte a sarkot (2-1). Két perccel később jött a válasz: a csapatok 4 a 4 ellen játszottak, amikor Rafaj a kapu mögül passzolt a harmad közepén helyezkedő Ládához, aki hálószaggató gólt lőtt (3-1).

Érthetetlen összeomlás

A harmadik harmadban inkább a küzdelem dominált, és a vendégeknek a 9. percben sikerült szépíteniük, amikor egy kapu előtti kavarodás során Kiss tuszkolta be a korongot a kapuba (3-2). A 14. percben egy nagy tumultus támadt a hazai kapu előtt, és a nagy csapkodás végén Kiss próbálkozása a hálóban kötött ki. A bírók videón visszanézték az esetet, majd megadták a gólt (3-3). Bő egy perccel a vége előtt Kiss lövése megpattant egy védő botján, és Duschek fölött a kapuba hullott (3-4).

Miskolci Jegesmedvék – Ferencváros
3-4 (2-0, 1-1, 0-3)
Miskolci Jégcsarnok 1100 néző
V: Halassy, Kincses, Gangel, Bedő
Gól: Roczanov, Popovics, Láda ill., Ojanen, Kiss(3)
Kiállítás: 8 perc illetve 6 perc
Miskolci Jegesmedvék: Duschek – Hajós, Knox, Popovics, Metcalfe, Roczanov, Láda, Ritó, Tóth, DeBruyn, Dubek, Hegyi, Hafner, Vojtkó, Budai, Miskolczi, Fliszár, Rafaj, Faith, Gyenes(k). Edző: Bob Dever.
Ferencváros: Meravy – Lencsés, Feil, Nagy, Géczi, Németh, Pál, Dancsfalvi, Wéber, Ojanen, Győri, Lindquist, Kiss, Eriksson, Mestyán, Vaszjunyin, Potila, Sijka, Papp, Budai(k). Edző: Dobos Tamás.

Bob Dever: Nem érdemeltünk győzelmet, mert ma csak 40 percig játszottunk. Le kell vonnunk ennek a mérkőzésnek a tanulságait.

Dobos Tamás: Nagyon rosszul kezdtünk, hiszen gyorsan kétgólos hátrányba kerültünk. Utána azonban jól védekeztünk, és ami a legfontosabb, hittünk abban, hogy meg tudjuk fordítani a meccset. A jövőre nézve ez egy jó befejezése volt számunkra az idei MOL Ligának.