Miskolci Jegesmedvék

Fontos győzelem Brassóban

2014-02-14 21:42

Utolsó, és egyben legfontosabb romániai túráját kezdte meg pénteken Brassóban a Miskolci Jegesmedvék csapata, amely nagy csatában remek győzelmet aratott egyik nagy riválisával szemben.

A mérkőzés nagy iramban indult, és a vendégek a 8. percben megszerezték a vezetés: Hajós lövését védte Polc, de a kipattanót Tóth már bevágta (0-1). A 15. percben tovább növelte előnyét a Miskolc: Hegyi lövése talált utat a kapuba (0-2). A második harmadban a Brassó minden követ megmozgatott az egyenlítés érdekében, de a Jegesmedvék remekül zártak hátul, és ha ez sem volt elég, Gyenes többször is nagyot védett. A harmadik harmad 5. percében Dornic szépített, ám utána Fliszár és Láda is mattolta Polcot, így a sárga-feketék rendkívül értékes győzelmet arattak a Brassó ellen, és egy lépéssel közelebb kerültek a rájátszáshoz.

ASC Corona Brasov - Miskolci Jegesmedvék: 1-4 (0-2, 0-0,1-2)
V: Lauf, Redai, Jobbagy

Gól: Dornic ill., Tóth, Hegyi, Fliszár, Láda

Kiállítás: 8 perc illetve 12 perc (+10 perc fegyelmi Metcalfe)

Miskolci Jegesmedvék: Duschek – Boyle, Hajós, Knox, Popovics, Metcalfe, Roczanov, Láda, Ritó, Tóth, DeBruyn, Dubek, Hegyi, Durco, Vojtkó, Budai, Miskolczi, Fliszár, Rafaj, Faith, Gyenes(k). Edző: Bob Dever.

ASC Corona Brasov: Polc – Wehrs, Molnár, Péter, Dornic, Mastaleriu, Antal, Saluga, Dimitru, Pysarenko, Imecs, Oprea, János, Zsók, Bálint, Virág, Nagy, Petres, Márton, Gliga, Hietamaki, Fülöp(k). Edző: Kari Rauhanen.

Bob Dever: Nagyon jól kezdtünk, ez volt a legjobb harmadunk, amit eddig ebben a szezonban játszottunk, és két góllal meg is léptünk. A második játékrészben kicsit ránk jött a Brassó, de kitűnően védekeztünk, Gyenes pedig remek volt a kapuban. A harmadik harmadban is szinte végig a mi akaratunk érvényesült, több nagy helyzetet is kihagytunk, pedig még lőhettünk volna még gólokat. Azt hiszem a csapat legnagyobb elismerése az volt, hogy a meccs végén a csarnokban a csaknem kétezer szurkoló olyan csendben ült, mintha templomban lettünk volna. Büszke vagyok a csapatra, mindenki fantasztikus munkát végzett, így megérdemelt és nagyon fontos győzelmet arattunk.

Forrás: miskolcijegesmedve.hu