Miskolci Jegesmedvék

Bosszantó vereség a Fradi ellen

2014-01-31 21:59

A Jegesmedvék pénteken este utoljára jártak a Fradi otthonában az idei alapszakaszban, és üres kézzel távoztak. Bár a gólzáporos mérkőzésen a harmadik harmad nagy részében döntetlenre álltak a csapatok, és a Jegesmedvék teljesen beszorították a Fradit, ám nem tudták gólra váltani ezt a fölényt. A Fradi viszont kihasználta helyzetét, és végül 6-5-re nyert a jégkorong MOL Liga pénteki játéknapján.

A mérkőzés első harmada kiegyenlített játékot és nagy küzdelmet hozott, látszott, hogy mindkét csapat nagy hangsúlyt helyez a védekezésre. Így is akadtak kisebb-nagyobb helyzetek, de a kapusok állták a sarat. A 16. percben Kiss maradt egyedül a miskolci kapu előtt, és az oldalról kapott korongot kapásból lőtte a hálóba (1-0). Két perccel később Fliszár húzott el a baloldalon, majd kilőtte a felső sarkot (1-1).

Gyenge védelmek, gólzápor alatt

Amíg az első játékrész a jól záró védelmekről szólt, a második ezek csődjéről, mindkét oldalon. Alig telt el 39 másodperc, amikor az emberhátrányban lévő Fradi gólt lőtt: egy kivágott korongot Lencsés vágott a hálóba (2-1). Másfél perc múlva Sijka oldalról talált be a miskolci kapuba (3-1).

Bob Dever azonnal időt kért és kapust cserélt, Gyenes állt a háló elé. A miskolciak két óriási helyzetet is kihagytak, ám közben Gyenes egy szólót védett nagy bravúrral. A 8. percben Dubek kerülte meg a hazai ketrecet és húzta a hálóba a korongot, a helyi zsűri tévesen írta be a jegyzőkönyvbe a góllövőt (3-2). A miskolci védelem megint elaludt, így 16 másodperccel később Dancsfalvi mattolta Gyenest közelről (4-2).

A 11. percben egy szépen kipasszolt támadás végén Metcalfe vágta a korongot a hálóba (4-3). A 16. percben, emberelőnyben Durco korcsolyázott be a kapu elé, és Knox passzát nem hibázta el (4-4). Nem telt el egy perc, amikor a miskolci védők Sjödint hagyták őrizetlenül, és ő kihasználta a helyzetét (5-4).

Nem tudtak egyenlíteni

A harmadik harmad 3. percében Durco a saját harmadából indította az egyedül kiugró Hajóst, aki szépen fejezte be a szólóját (5-5). A Jegesmedvék ezután teljesen beszorították a Fradit, ám minden helyzetüket elpuskázták. A 12. percben kavarodás támadt a miskolci kapunál és a korong Nagy korcsolyájáról valahogy bepattant a gólvonal mögé (6-5). A Macik ezt követően is többet támadtak, ám egyenlíteni már nem tudtak.

Jegyzőkönyv
Ferencváros – Miskolci Jegesmedvék 6-5 (1-1, 4-3, 1-1)
Pesterzsébeti Jégcsarnok 200 néző
V: Halassy, Kincses, Vas, Gangel

Gól: Kiss, Lencsés, Sijka, Dancsfalvi, Sjödin, Nagy ill., Fliszár, Dubek, Metcalfe, Durco, Hajós
Kiállítás: 6 perc illetve 4 perc

Miskolci Jegesmedvék: Duschek – Boyle, Hajós, Knox, Popovics, Metcalfe, Roczanov, Láda, Ritó, Tóth, DeBruyn, Dubek, Hegyi, Hafner, Durco, Vojtkó, Budai, Miskolczi, Fliszár, Rafaj, Gyenes(k). Edző: Bob Dever.
Ferencváros: Meravy – Lencsés, Feil, Gibbs Sjödin, Nagy, Géczi, Németh, Fekecs, Pál, Dancsfalvi, Wéber, Győri, Lindquist, Kiss, Mestyán, Vaszjunyin, Potila, Sijka, Tőkési, Papp, Budai(k). Edző: Dobos Tamás.

Bob Dever: – Nagyon csalódott vagyok, hogy nem nyertünk ma. Az első harmad még nagyjából rendben volt, a másodikat viszont nagyon rosszul kezdtünk. Utána állandóan csak futottunk az eredmény után, és ez hátul hibákhoz vezetett. Nagyon bosszantó, hogy a győztes gól egy korcsolyáról bepattanó korong volt.
Dobos Tamás: – Ez a meccs abszolút 50-50 volt, a teljesítményünk nagyon hullámzott. Mindig jókor sikerült gólt szereznünk, és bár a harmadik harmadban nagyon nyomott a Miskolc, végül sikerült kihúznunk.

Fotó: minap-archív