Elvitte a pontokat a Csíkszereda

2014-01-26 21:14

A Jegesmedvék vasárnap este nem tudták megismételni a pénteki teljesítményüket, és ez három pontba került.

A Jegesmedvék szinte rögtön emberhátrányba kerültek a meccs elején, hiszen alig telt el másfél perc, máris ülhetett ki Láda Balázs két percre a játék késleltetése miatt. A kiállítást sikerült kivédekezni, bár volt két melegebb helyzet Gyenes kapuja előtt. Utána a Jegesmedvék azonnal magukhoz ragadták a kezdeményezést, ekkor már Kozuchot is megtornáztatták párszor. A 11. percben egy kontratámadás végén megszerezte a vezetés a Csíkszereda, Hruby volt közelről eredményes (0-1). A 17. percben egyenlítettek a Macik egy – valljuk be őszintén – szerencsés találattal: a vendégkapu előtt a korong megakadt az egyik bíró korcsolyájában, ami így Ritóhoz került. Ő hátra passzolt, Láda lőtt, a pakk Kozuch mammutjáról az őrizetlenül maradt Faith elé pattant és ő egy méterről nem hibázott (1-1).

A második harmad 3. percében Tóth és Molnár akaszkodott össze, a miskolci csatár 2 percet kapott, a csíkszeredai játékos addig mondta a magáét, hogy két fegyelmivel már mehetett is zuhanyozni. A 6. percben Molnár Zs. lövése talált valahogy utat a lábak között a jobb sarokba (1-2). A Miskolc fölényt harcolt ki, ám a kidolgozott helyzeteket mind elpuskázták, miközben a Csíkszereda minimális veszélyt jelentett a miskolci kapura. Ötven másodperccel a vége előtt a semmiből szerzett újabb gólt a vendégcsapat: egy lövés felpattant Gyenesről, Mihály bedobta magát és a korcsolyájáról a kapuba csúszott a korong. A bírók megnézték a videófelvételeket és megadták a gólt (1-3).

A harmadik harmadban ment előre a Miskolc, de érezhető volt, hogy akadozik a gépezet, és ez végül gólképtelenséghez vezetett.

A pénteki bajnokverés után a Jegesmedvék gyenge napot fogtak ki, és így a főként a védekezéssel törődő Csíkszereda két talált góllal elvitte a három pontot.

Miskolci Jegesmedvék – HSC Csíkszereda
1-3 (1-1, 0-2, 0-0)
Miskolci Jégcsarnok 1100 néző
V: Kincses, Varjú, Gangel, Pálkövi
Gól: Faith ill., Hruby, Molnár Zs., Mihály
Kiállítás: 10 perc illetve 8 perc (+10, +20 perc Molnár Z.)

Miskolci Jegesmedvék: Gyenes– Boyle, Hajós, Knox, Popovics, Metcalfe, Roczanov, Láda, Ritó, Tóth, DeBruyn, Dubek, Hegyi, Durco, Vojtkó, Budai, Miskolczi, Fliszár, Rafaj, Faith, Duschek(k). Edző: Bob Dever.

HSC Csíkszereda: Kozuch – Molnár, Hruby, Becze, Bors, Góga, Curilla, Flinta, Salló, Kósa, Mihály, Péter, Moldován, Molnár, Szőcs, Novak, Bíró O., Nagy, Bíró T., Farkas, Ruczuj(k). Edző: Gál Sándor.

Bob Dever: Nem azt játszottuk, amit kellett volna, ráadásul nagyon sok hibát csináltunk. A következő idegenbeli mérkőzéseken vissza kell szereznünk a most elvesztett pontokat.

Gál Sándor: Nagyon jól védekeztünk ma, az egész csapat remekül küzdött. Nagy szükségünk volt erre a három pontra.

Forrás: miskolcijegesmedve.hu
Fotó: minap.hu archív