Miskolci Jegesmedvék

Lenullázták a bajnokot!

2014-01-24 21:17

A Miskolci Jegesmedvék kitűnő játékkal, a tavalyi bajnok Dunaújvárosnak egy gólt sem engedve győztek pénteken este. A mérkőzésre tetőtől talpig jelmezben érkező szurkolók ingyen tekinthették meg a találkozót a közelgő farsang jegyében.

A mérkőzés jó iramban kezdődött, mindkét csapat gólra törően játszott, akadtak is lehetőségek, de a kapusok magabiztosak voltak. A 14. percben, az első dunaújvárosi emberelőnynél alakult ki egy bizonytalan helyzet, a két vezetőbíró elvonult videózni, és végül nem ítéltek gólt. Hullámzó volt a játék, egyik gárda sem tudott tartós fölényt kiharcolni, és a góllövéssel is hadilábon álltak, így mindkét háló érintetlen maradt.

Miskolci dupla

A második harmad 4. percében talpra ugrott a Jégcsarnok közönsége: Knox lövését még védte Kalnins, ám a pakk visszapattant a csatár elé. Ő megkerülte a kaput, és a közeledő Metcalfehoz passzolt, aki az üres hálóba lőtt (1–0). A 7. percben Pavuk lökte durván a palánkra Szilágyit, aki csak nehezen tudott fennállni, majd azonnal az orvosi szobába ment. Mint később kiderült vállsérülést szenvedett, és nem is tudta folytatni a játékot, kórházba kellett szállítani. (A vizsgálat után kiderült, hogy Leventét szombaton meg kell műteni, a szezonjának sajnos vége)

Pár perccel később Huba maradt a jégen egy ütközés után, majd nem sokkal később már újra a jégen volt. A 11. percben egy megszerzett koronggal Metcalfe húzott el a bal szélen, kivárt, majd remekül adott a túloldalon érkező Knoxnak, aki közelről nem hibázott (2–0). Továbbra is a Jegesmedvék támadtak többet, Kalnins nem unatkozott. A harmad utolsó két percében nagyon nyomott a vendégcsapat, de gólt nem tudtak lőni.

Gyenes: shotout!

A harmadik harmadban már nagy fölényben játszottak a Jegesmedvék, a Dab csak ritkán jelentett veszélyt a miskolci kapura. A Macik nyomása a 15. percben érett újabb góllá. Ritkán látható gyönyörű játékkal Knox, Metcalfe és Faith szanaszét passzolta a Dab védelmét, és végül Metcalfe lőtt az üresen maradt kapuba (3–0). A végén már csak egy kérdés maradt nyitott: meg lesz-e Gyenes újabb shotoutja a Dab ellen? A válasz igen.

Miskolci Jegesmedvék – Dab.Docler 3–0 (0–0, 2–0, 1–0)
Miskolci Jégcsarnok 1400 néző. V: Haszonits, Druga, Gangel, Ozsváth.
Miskolci Jegesmedvék: Gyenes – Boyle, Hajós, Knox, Popovics, Metcalfe, Roczanov, Szilágyi, Láda, Ritó, Tóth, DeBruyn, Dubek, Hegyi, Durco, Vojtkó, Budai, Miskolczi, Fliszár, Rafaj, Faith, Duschek (k). Edző: Bob Dever.
Dab.Docler: Kalnins – Lindgren, Somogyi, Ladányi, Pavuk, Huba, Jabornik, Papp, Contois, Hüffner, Magosi, Nagy, Léránt, Gröschl, Peterdi, Galanisz, Sabados, Azari, Szappanos, Kiss Á., Kiss T. (k). Edző: Stephan Lundh.
Gól: Metcalfe 2, Knox.
Kiállítás: 2 perc illetve 2 perc (+10, +20 perc Szappanos).

Bob Dever: Nagyon fontos győzelmet arattunk ma este, több okból is. Egyrészt a múlt heti sikertelen túra után vissza kellett találnunk a helyes útra. Másrészt, az előző két mérkőzésen a Dunaújváros csak apróságokkal tudott megverni minket, és be kellett bizonyítanunk, hogy le tudjuk őket győzni. Az első harmadban jól, a második még jobban, a harmadikban pedig egészen kitűnően játszottunk. Ma este még ünneplünk, de holnap reggeltől már a vasárnapi mérkőzésre készülünk, mert ott is csak a győzelem fogadható el.

Stephan Lundh: Ma este a Miskolc jobb volt nálunk. Erősebben, gyorsabban játszottak, mi sok problémával küszködtünk.